Аудитори перевірили витрати COVID-фонду і знайшли порушення на суму 26,5 млн

Аудитори перевірили витрати COVID-фонду і знайшли порушення на суму 26,5 млн
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Державна аудиторська служба при перевірці витрат COVID-фонду в 2020 році виявила порушення на суму 26,5 млн гривень.

Loading...

Про це повідомляє експертна організація StateWatch.

Лідером за чисельністю працівників, які отримали доплати і за середнім розміром виплат на 1 працівника є Національна поліція України. Доплати отримали 93 422 працівника, середній розмір виплати на одну людину становить 32: 333 грн.

Серед основних порушень аудитори виділили:

Територіальними органами МВС здійснювались доплати на суму 7,7 млн грн до заробітних плат медичним та іншим працівникам за рахунок коштів COVID-фонду за відсутності в закладах охорони здоров’я МВС хворих з пневмоніями та осіб з підозрою або діагностованим COVID-19.

Окремі заклади охорони здоров’я МВС здійснювали виплати на суму 2,1 млн грн за відсутності підтвердження безпосередньої зайнятості працівників на роботах з ліквідації COVID-фонду.

Низка закладів охорони здоров’я МВС встановили доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам за час перебування у відпустці, на лікарняному, навчанні тощо на суму 0,3 млн грн.

Встановлено низку фактів нарахування та виплати додаткової доплати до грошового забезпечення військовослужбовцям за час перебування у відпустці, на лікарняному, навчанні тощо, що призвело до втрат 3 млн грн.

Окремі територіальні органи Нацполіції та Держприкордонслужби за відсутності підтвердження фактів забезпечення правопорядку і безпеки в умовах безпосереднього контакту з населенням та через подання керівниками цих органів недостовірної інформації, нарахували та виплатили додаткові доплати у завищеному розмірі на суму 3,6 млн грн.

Допущено випадки виплати додаткової доплати військовослужбовцям без урахування пропорційності часу, в який вони забезпечували порядок та безпеку громадян у умовах безпосереднього контакту з населенням на суму 1,5 млн грн.

В Україні переглянули обмеження адаптивного карантину, який діє на території країни. Так, тепер ресторанам дозволено працювати цілодобово.

Генеральних директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебрейсус попередив , що занадто швидке зняття карантинних обмежень в світі, в зв’язку з поширенням нових штамів COVID-19, може мати катастрофічні наслідки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...