“Північний потік-2”: в США задумалися про компенсацію для України

”Північний потік-2″: в США задумалися про компенсацію для України
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав реалізацію проекту газопроводу “Північний потік-2” вже доконаним фактом, повідомивши, що США і Німеччина обговорюють можливе відшкодування для України втрати транзитних платежів.

Таку заяву Блінкен зробив під час слухань у Комітеті з міжнародних справ Палати представників, які транслював c-span.org.

Loading...

Він також заявив, що відмова вводити санкції проти компанії – оператора “Північного потоку – 2” Nord Stream 2 AG може бути переглянутою:

“Ми випустили рішення про виключення з санкцій для Nord Stream 2 AG і її гендиректора у зв’язку з питанням національної безпеки. Це рішення може бути переглянуто”.

За його словами, Вашингтон прийняв таке рішення, оскільки нова адміністрація отримала повноваження, коли газопровід був завершений на 90%. З огляду на майже завершене будівництво, в Держдепартаменті США дійшли висновку, що санкції проти Nord Stream 2 AG не завадили б Росії добудувати трубопровід:

“У практичному плані фізичне завершення будівництва трубопроводу було, мені здається, доконаним фактом”.

Як відомо, Держдепартамент США ввів санкції проти чотирьох суден і чотирьох юридичних осіб, які мають відношення до прокладання російського газопроводу «Північний потік-2». При цьому там не наважилися вводити нові обмежувальні заходи проти компанії Nord Stream 2 AG (займається будівництвом газопроводу) і її керівника Маттіаса Варніга (союзник російського президента Володимира Путіна). Більш того, в ЗМІ була інформація про те, що Білий дім нібито може взагалі відмовитися від санкцій проти “Північного потоку-2”, адже Джо Байден не бажає ставити під загрозу свої відносини з Німеччиною через російського трубопроводу.

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення США щодо санкцій проти будівництва «Північного потоку-2» його здивувало.

Джерело: Народна Правда
загрузка...