Україна може дати відсіч «Північному потоку-2»: озвучено сценарії

Україна може дати відсіч «Північному потоку-2»: озвучено сценарії
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Будівництво “Північного потоку-2” – це геополітична проблема, і Україна повинна зробити США і Європейського Союзу ряд пропозицій, які дозволять нейтралізувати негативний вплив російського газопроводу на енергетичну безпеку.

Loading...

Таку заяву зробила радниця міністра енергетики Олена Зеркаль, пише ZN.

За її словами, газопровід не тільки проблема України: “Газова труба стала предметом переговорів на найвищому рівні. І тому нам важливо вийти з якоюсь пропозицією, яка буде на столі і буде розглядатися».

Зеркаль озвучила наступні варіанти:

  • створення консорціуму із залученням європейських і американських компаній до використання української газо-транспортної системи;
  • тиск на Кремль для зняття експортної монополії і повна імплементація Третього європейського енергетичного пакета щодо «Північного потоку-2».

На її думку, якщо всі компанії отримають доступ до «труби», це створить ринок, а ринок “виб’є основну зброю Путіна – використання газу як інструменту тиску, газ стане товаром, а не інструментом політичного шантажу”.

Відзначимо, експерти констатують, якщо «Північний потік-2» буде добудований і запущений, то українська ГТС може залишитися незавантаженою вже до 2025 року, що означає не тільки втрату Україною мільярдів від транзиту російського палива до Європи, а й потенційні збитки європейських трейдерів, у яких зменшиться варіативність для поставок газу.

Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав реалізацію проекту газопроводу «Північний потік-2» вже доконаним фактом, повідомивши, що США і Німеччина обговорюють можливе відшкодування для України втрати транзитних платежів.

Як відомо, Держдепартамент США ввів санкції проти чотирьох суден і чотирьох юридичних осіб, які мають відношення до прокладання російського газопроводу «Північний потік-2». При цьому там не наважилися вводити нові обмежувальні заходи проти компанії Nord Stream 2 AG (займається будівництвом газопроводу) і її керівника Маттіаса Варніга (союзник російського президента Володимира Путіна). Більш того, в ЗМІ була інформація про те, що Білий дім нібито може взагалі відмовитися від санкцій проти “Північного потоку-2”, адже Джо Байден не бажає ставити під загрозу свої відносини з Німеччиною через російського трубопроводу.

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення США щодо санкцій проти будівництва «Північного потоку-2» його здивувало.

Джерело: Народна Правда
загрузка...