Зелені свята 2021: коли і як відзначати

Трійця є одним з головних свят у християнстві

Зелені свята 2021: коли і як відзначати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Дата Трійці 2021 , подібно Великодня, щорічно змінюється. При цьому вона безпосередньо залежить від того, коли православний світ святкує Світле Христове Воскресіння. Оскільки Пасха в 2021 році випала на 2 травня, то Троица відзначатиметься у неділю, 20 червня.

Зелені свята – саме так нерідко називають Трійцю. Трійцю відзначають щорічно через 7 тижнів після Великодня – на 50-й день. Трійця є одним з головних свят у християнстві. Вона відноситься до числа дванадесятих свят, а головним його символом є Свята Трійця – Отець, Син і Святий дух.

Це свято символізує дев’ятий день після вознесіння Ісуса. Вважається, що Святий Дух зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків – це стало знаком того, що вони отримали здатність і силу для проповіді Христового.

У народі прийнято вважати, що Зелені свята символізують грань між навесні і влітку. У ці дні здавна дівчата плели вінки з трави і квітів. Сплести його вони намагаються якомога красивіше, щоб потім пустити плисти по воді. Тим самим вони ворожать на майбутнього судженого.

Вважається, що в дні Зелених свят особливу силу і здібності набувають трава, квіти, дерева, кущі – вони стають цілющими, отримуючи відповідну енергетику. Багато в чому традиції Зелених свят схожі на купальські – йдеться про купання в водоймах, стрибках через багаття і прикрасах з рослинності.

Цікаво, що в католицькій церкві, на відміну від православної, святкування П’ятидесятниці і Трійці розділене. Так, у християн західного обряду день Святої Трійці відзначають наступної неділі за П’ятидесятницею.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що не властиві для України погодні аномалії, які стали відбуватися в останні роки все частіше, будуть «бушувати» найближчим 10 років.

Джерело: Народна Правда