93% українців вважають тарифи на комуналку завищеними: цікава статистика

93% українців вважають тарифи на комуналку завищеними: цікава статистика
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Понад 93% громадян України вважають, що тарифи на електроенергію, газ і тепло для населення є завищеними. Всього 3% респондентів вважають тарифи нормальними.

Loading...

Такі результати показало соціологічне опитування Центру Разумкова.

Українці вважають, що відповідальність за зростання комунальних тарифів лежить на уряді країни (29% опитаних) і президенті України (24%).

А 13% покладають відповідальність на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, 9,5% на Верховну раду, 7% на енергетичні компанії, 6% – на компанії, що надають комунальні послуги, 5% на НАК “Нафтогаз України”.

93% українців вважають тарифи на комуналку завищеними: цікава статистика93% українців вважають тарифи на комуналку завищеними: цікава статистика

Також опитані жителі України вважають, що справедливі тарифи на електроенергію, газ і тепло повинен забезпечувати уряд (31%) і президент (28%).

Ще 20% вважають відповідальними за це Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, 11% Верховну раду.

У той же час, 3% опитаних вважають, що ніхто не повинен цим займатися, і тарифи повинні формуватися за законами ринку.

93% українців вважають тарифи на комуналку завищеними: цікава статистика

Як ми вже розповідали раніше, стало відомо, як жителі України можуть реструктуризувати заборгованість за оплату комунальних послуг і оформити розстрочку на виплату боргів.

Також відзначимо, комунальні тарифи за останній рік (в порівнянні з лютим минулого року) зросли на 18,6%. при цьому середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в Україні в лютому 2021 року знизилися на 1,8%.

Джерело: Народна Правда
загрузка...