Коли українці зможуть вільно подорожувати в ЄС: Ляшко відповів

Коли українці зможуть вільно подорожувати в ЄС: Ляшко відповів
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Українці швидше за все зможуть вільно подорожувати в країни Європейського Союзу, оскільки в країні покращилася ситуація з COVID-19.

Так, на даний момент показники по епіднебезпеки відповідають європейським.

Loading...

Відповідну заяву зробили міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час засідання уряду 9 червня. 

За словами Ляшка, нинішня епідемічна ситуація дозволяє говорити про те, що Україна відповідає індикаторами “зеленого” рівня епідемічної небезпеки.

Оскільки:

  • зайнятість COVID-ліжок зараз найнижча з початку 2021 роки;
  • восьмий тиждень поспіль спостерігається спад захворюваності коронавірусів;
  • добова кількість госпіталізацій продовжує знижуватися і знаходиться на найнижчому рівні з початку цього року;
  • зайнятість коронавірусних ресурсів теж вийшла на найнижчий рівень;
  • про позитивну динаміку говорить і охоплення населення тестуванням – показник вперше з минулого року відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і становить менше 5%.

    “Такий рівень тестування і щільна динаміка захворювання можуть вивести Україну до ряду країн зі сприятливою епідеміологічною ситуацією по критеріям Євросоюзу. А це в свою чергу може забезпечити українцям вільні подорожі в країни ЄС вже влітку цього року”, – стверджує глава МОЗ.

Однак він нагадав, що вся ця позитивна динаміка все ще не означає, що COVID-19 подоланий. Зараз жодна з європейських країн, яка заявила про поліпшення ситуації із захворюваністю, в тому числі завдяки вакцинації, повністю не скасувала обмежувальні протиепідемічні заходи.

Як ми вже розповідали раніше, Європарламент 9 червня завершив законодавчу роботу над пакетом із введення цифрового COVID-сертифікату. Документ повинен полегшити пересування громадян в межах блоку і буде сприяти економічному відновленню.

А також, в Україні істотно послабили обмеження карантину, після того, як всі області країни були віднесені до «зеленій» зоні карантинних обмежень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...