Трійця 2021: які трави потрібно святити

На Трійцю не можна шити, прати, прибирати і робити іншу брудну роботу в домі

Трійця 2021: які трави потрібно святити
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Трійця  в 2021 році відзначається 20 червня. Це свято нагадує про три відомі іпостасі  Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Святого Духа.

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що на Трійцю не можна шити, прати, прибирати і робити іншу брудну роботу в домі, а тих, хто порушує заборони, чекає біда.

Зазначимо, Трійця, як релігійне свято не проходить без служби в храмі з Божественною літургією та Великої вечірні. На Трійцю прийнято прикрашати храми зеленню: на підлогу кладуть свіжоскошену траву, ікони прикрашають квітами і молодими гілками дерев. Береза — головний атрибут свята, її гілки символізують силу Святого Духа.

Трійця 2021 – які трави потрібно святити

Свято ще називають Зеленим, оскільки на Трійцю храми і будинки прийнято прикрашати зеленими гілками рослин. Використовують: м’яту, чебрець, полин, лепеху болотну, волошки, любисток, гілки липи, берези, тополі, вільхи, горобини або дуба. Це символізує духовну зв’язок з подіями старозавітної П’ятидесятниці, свята в честь дарування Мойсею 10 заповідей Господа на Синайській горі, яка була щедро вкрита квітами і молодими пагонами дерев.

Трійця-2021: красиві привітання зі святом
Трійця 2021: що українцям варто знати про свято
Зелені свята 2021: коли і як відзначати
Трійця 2021: історія, традиції, прикмети і звичаї свята
Ворожіння на Трійцю і Духів день: обряди на кохання і заміжжя 

Полин

Димом сухого полину багато століть тому обкурювали оселю перед новосіллям, а також прикріплювали пучок трави над вхідними дверима, щоб у будинок не потрапляла нечиста сила. Також існує повір’я, що якщо подивитися крізь пучок полину на полум’я багаття, запаленого в честь літнього сонцестояння, то весь рік буде продуктивним.

Любисток

Вважається, що любисток захищає від будь-якого чаклунства, пристріту, псування і нечисті. Також існує версія, що любисток дуже сприятливо впливає на дітей. У відварі любистка дітей можна купати, тоді вони будуть спокійними і здоровими. Особливо це стосується дівчаток: здавна мами клали любисток в ліжку дочкам, щоб вони не втратили в житті своє щастя.

Аїр

Стебла аїру розкидали по підлозі у всіх кімнатах будинку. Він привертає в будинок добрих духів, очищає житло і зміцнює здоров’я мешканців, приносить удачу, багатство, душевну рівновагу і надійно захищає від бід.

Пижмо

Пижмо також вважається травою-оберегом. Нібито вона відганяє злих духів і людей, здатних навести порчу, а також тих, хто чорні у своїй заздрості. Наші предки вірили, що якщо носити при собі її листя, то всякому “привороту відворот буде”.

Чебрець (чебрець)

У народі вірили, що чебрець – це своєрідна “любовна трава”, яка дозволяє досягти миру і любові в родині. Чебрецю в будинку може допомогти жінці залучити судженого, народити здорову дитину, зберегти тепло в сім’ї. Іноді чебрець зашивати в подушку, щоб позбавити від нічних кошмарів.

Щоб віднадити від будинку погану людину, йому взуття підсипали порошок з висушеної трави. У селах димом сушеного чебрецю обкурювали худобу, уберігаючи його від псування або пристріту.

М’ята і меліса

Вважається, що м’ята відлякує злих духів, очищає і захищає будинок від ворогів. Сухе листя м’яти зашивали в подушку, щоб поліпшити сон, а також обкурювали житлові приміщення, щоб там завжди був мир і затишок.

Волошка

Волошка вважається оберегом від нечисті, а також їй  приписують приворотні властивості. Молодим дівчатам потрібно її носити собою, і тоді вони обов’язково зустрінуть свого коханого.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...