У Білорусі закликали ввести російські та білоруські війська в Україну

У Білорусі закликали ввести російські та білоруські війська в Україну
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

В ефірі державного телеканалу Білорусі СТВ закликали звільнити Україну від «окупаційного режиму» і разом з російськими ввести білоруські війська.

Скандальну заяву в ефірі передачі «Постскриптум» зробив магістр політичних наук Віктор Саєвич. Крім нього в студії також були присутні Андрій Русакович (член Ради Республіки Національних зборів Білорусі) і Андрій Савіних (депутат Палати представників Національних зборів Білорусі). Останній спробував зупинити “скандальний потік свідомості” Саєвича, але безрезультатно.

Loading...

Учасники передачі вичитували Захід за проведену політику і раптово Саєвич обрушився зі звинуваченнями на адресу України та її президента Володимира Зеленського. Зокрема, главу держави він назвав “бургомістром Вашингтона”, а також заявив, що вся Україна, крім Донбасу, окупована:

«На жаль, нинішня Україна – це країна, скажімо чесно, знаходиться під окупацією. Київ і велика частина України, за винятком Донбасу, – це все окуповано, скажімо так, колективним Заходом. Абсолютно ніякої немає самостійності. У Києві будуть робити рівно те, що їм скажуть. У Києві немає президента, уряду – там є бургомістр, який призначається з Вашингтона, ну може, і Брюссель якийсь вплив надає».

Він також став закликати “звільнити улюблений братній народ”: “Тому, якщо ми любимо, а я думаю, любимо і поважаємо братський народ, який живе на Україні, то ми повинні звільнити Україну. І як би це не звучало голосно, так чи інакше “.

Савіних різко перебив Саєвича, сказавши, що «звільняти» Україну не треба, оскільки це внутрішня справа народу України: “Я все-таки вважаю, що це справа українського народу. І ми поважаємо суверенітет будь-якої нації, будь-якої держави. Ми ніколи (це один з найважливіших принципів) не втручаємося в справи суверенних держав. Але ми, звичайно ж, сподіваємося на те, що ці держави будуть проводити доброзичливу політику, орієнтовану на співробітництво і зміцнення миру. Це фундаментальний принцип, який ми не можемо навіть на словах, в дискусії порушувати».

Але Саєвич у відповідь продовжив:

«Звичайно, ми ніколи нікуди не втручаємося. Але коли наші брати знаходяться під окупацією, коли в Києві існує не незалежний уряд, а окупаційний режим, то спокійно на це дивитися ми теж не можемо. Це не означає, що завтра білоруська армія разом з російською кинеться звільняти – є тисяча інших методів. Але так само, як наш народ мріяв в Західній Білорусі, Західній Україні в 20-30-ті роки минулого століття бути звільненими, і їх врешті-решт в 1939 році звільнили, так і мріють люди в Києві, Харкові, Одесі, у Львові, що колись їм допоможуть. Самі не можуть, там терористичний режим».

Тим часом Семен Семенченко зізнався , що ділився з представниками білоруської опозиції бойовим досвідом за завданням української розвідки.

ЗМІ також повідомляли, що Білорусь може забороняти в’їзд в країну українцям, які воювали на Донбасі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...