У Німеччині виключили поставки зброї Україні: Кулеба заявив про політичне рішення

У Німеччині виключили поставки зброї Україні: Кулеба заявив про політичне рішення
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Німеччина не постачатиме зброю Україні. Як вважають у Німеччині, такі поставки могли б поставити хрест на ефективності нормандського формату.

Loading...

Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас.

Він вважає, що Україна може бути впевнена, що Німеччина залишиться найбільшим донором, якщо мова йде про підтримку реформ, а також буде послідовно виступати в підтримку суверенітету і територіальної цілісності.

“Що стосується поставок зброї, я говорив, що коли ми дзвонили Лаврову, щоб вплинути на зустріч в нормандському форматі … Якби я сказав під час телефонної розмови, що ми будемо поставляти зброю стороні конфлікту, то ця розмова була б дуже короткою”, – говорить Маас.

А глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що немає жодного міжнародного правила, яке б обмежувало України в закупівлі зброї за кордоном.

“Ми є відповідальним учасником міжнародних механізмів. Немає ніякої юридичної заборони в законодавстві Німеччини, яка б не дозволяла продавати зброю Україні. Україна – це держава, яка захищається, вона не використовує зброю, щоб захоплювати територію. Тому ми розуміємо, що рішення Німеччини є політичним”, – підкреслив український міністр.

Як ми вже розповідали раніше, лідер “Зелених” Німеччини Роберт Габек виступив за те, щоб поставляти зброю Україні. Він розкритикував уряд за небажання підтримати Україну в цьому питанні.

А також, глава МЗС ФРН Хайко Маас заявив, що сумнівається, що в подібних поставках буде користь.

Джерело: Народна Правда
загрузка...