У Європі схвалили COVID-сертифікат: перші подробиці

У Європі схвалили COVID-сертифікат: перші подробиці
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Європарламент 9 червня завершив законодавчу роботу над пакетом із введення цифрового COVID-сертифікату. Документ повинен полегшити пересування громадян в межах блоку і буде сприяти економічному відновленню.

Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.

На пленарному засіданні було прийнято Регламент ЄС по цифровим COVID-сертифікатам.

Уже відомо, що сертифікат буде видаватися національними органами безкоштовно і буде доступний в цифровому або паперовому форматі, що містить QR-код. Документ повинен засвідчити, що людина:

  • була щеплена проти COVID-19,
  • недавно отримала негативний результат тесту,
  • вилікувалася від інфекції.

На практиці це будуть три окремих сертифіката.

Основні положення політики ЄС за сертифікатами вакцинації:

  • Всі країни-члени ЄС будуть приймати сертифікати, що підтверджують вакцинацію, негативний результат тесту або одужання від COVID-19.
  • Сертифікати повинні сприяти вільному пересуванню і поступовому скасуванню обмежень.
  • Документ буде застосовуватися з 1 липня 2021 року і діяти протягом 12 місяців.
  • Заохочується доступне тестування: 100 мільйонів євро ЄС виділяє на придбання тестів.

Відзначимо, сертифікат повністю відкриє кордони – держави ЄС не будуть накладати додаткові обмеження на поїздки для власників сертифікатів (карантин, самоізоляція або тестування), але тільки в разі “якщо вони не є необхідними і пропорційними для охорони здоров’я населення”. Попереджати про подібні речі країни ЄС повинні за 48 годин, а громадськість повинна отримувати повідомлення за 24 години.

Які зі схвалених ВООЗ вакцин прийматимуть для сертифіката (чи будуть враховувати препарати, які ще поки не схвалені регуляторним органом ЄС), держави-члени ще повинні вирішити.

Як повідомлялося раніше, українці, які отримали дві дози вакцини проти COVID-19, при необхідності можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, але поки це не так званий «імунний паспорт» / «COVID-сертифікат», який зараз розробляють за кордоном.

В Україні можуть з’явитися внутрішні COVID-сертифікати.

Джерело: Народна Правда