В Україні різко прискорилася інфляція: що виросло в ціні в травні

В Україні різко прискорилася інфляція: що виросло в ціні в травні
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Ціни в Україні для споживачів в травні 2021 року зросли на 1,3% в порівнянні з попереднім місяцем. Всього, з початку 2021 року зростання цін склало 6,1%.

Loading...

Детальну інфографіку опублікувала Державна служба статистики.

Так, у річному вимірі (до травня 2020 року) інфляція прискорилася до 9,5% (з 8,4% в квітні).

Продукти харчування в Україні за травень подорожчали на 1,8%. Найбільше подорожчали: фрукти – на 14,5%, соняшникова олія – на 6,8%, м’ясо і м’ясо-продукти – на 1,8%. У той же час яйця подешевшали на 17,5%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,7%, на одяг і взуття – впали на 0,6%. Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подорожчали на 3,9%.

Предмети домашнього вжитку і побутова техніка подорожчали на 0,5%, охорону здоров’я подорожчало на 0,5%, транспорт подорожчав на 0,7%, ціни на зв’язок зросли на 2,2%, на відпочинок і культуру знизилися на 0,8%, освіта подорожчала на 0,2%, ресторани і готелі подорожчали – без змін.

В Україні різко прискорилася інфляція: що виросло в ціні в травніВ Україні різко прискорилася інфляція: що виросло в ціні в травніВ Україні різко прискорилася інфляція: що виросло в ціні в травні

Як ми вже розповідали раніше, ціни на продукти в Україні за останній рік зросли в середньому майже на 10%. На їх вартості позначилася ситуація на зовнішніх ринках, а також зростання попиту в Україні.

Тим часом, ціни на продукти в Україні продовжать зростати і в червні. Експерти відзначають, що вартість продуктів з овочевої групи, яка і зараз досить висока, буде залишатися такою, щонайменше, до кінця другої декади червня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...