Вознесіння Господнє: що можна і не можна робити в цей день

Щорічно на сороковий день після Великодня святкується Вознесіння Господнє

Вознесіння Господнє: що можна і не можна робити в цей день
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У четвер, 10 червня, православні християни відзначають Вознесіння Господнє –  одне з найважливіших православних свят. У цей день варто з особливою повагою поставитися до церковних традицій, дотримуючись усіх правил і не порушуючи заборон.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Дата святкування Вознесіння Господнього є змінною і залежить від дати святкування Великодня. У 2021 році православні відзначають це найбільше свято 10 червня.

Вознесіння Господнє – що треба робити в цей світлий день

Найголовніше, що постарається зробити в цей день кожна віруюча людина, це відвідати храм, де в цей день буде проходити особлива літургія. У цей день потрібно обов’язково помолитися Всевишньому, подякувати за підтримку і допомогу, покаятися в гріхах.

У цей день можна поминати покійних, тож  в храмі можна поставити свічку за упокій померлих рідних і прочитати поминальну молитву.

На Вознесіння Господнє хорошою традицією буде ходити в гості і запрошувати гостей до себе – для цього господиням варто накрити святковий стіл і подати смачне частування.

Українці традиційно в цей святковий день прикрашають будинок свіжою травою і зеленими гілочками – згідно з народними повір’ями, з цього дня літо остаточно вступає в свої права.

Вознесіння Господнє – що не треба робити в цей  день

В цей світлий святковий день ні в якому разі не можна лаятися, сваритися і з’ясовувати відносини. Не можна ні ділом, ні словом ображати людей, навіть тих, до кого ви не відчуваєте симпатії.

Також церковні канони рекомендують відмовитися від важкої фізичної роботи, присвятивши максимум часу молитвам і спілкуванню з близькими людьми.

У цей святковий дня не відспівують померлих, не відбуваються панахиди в храмах. Також заборонені вінчання.

На Вознесіння Господнє не можна вимовляти слів «Христос Воскрес».

Категорично заборонено кидати сміття і плювати на землю. Це вважається великим гріхом.

Не можна на Вознесіння Господнє  сумувати і сумувати, віддаватися скорботі і смутку. Це світле свято, а тому провести його потрібно з добрими думками, легко і радісно.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що не можна робити в свято Трійці.

Джерело: Народна Правда