Вознесіння Господнє: значення свята та прикмети на 10 червня

Іменини Дмитро, Макар, Памфіл

Вознесіння Господнє: значення свята та прикмети на 10 червня
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вознесіння Господнє – головне свято, яке відзначається 10 червня. Також в цей день відзначають: День падіння військового режиму в Ефіопії, День прикордонника Киргизстану, День прикордонника в Білорусі, День Республіки Вірменії і День Республіки в Азербайджані. А за народним календарем – Пахом Теплий.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Вознесіння Господнє

Щорічно на 40 день після Великодня, в четвер 6-го тижня після Великодня, весь православний світ відзначає одне з двунадесятих свят церковного року — Вознесіння Господнє.

Назва свята відображає суть події — це Піднесення на Небо Господа Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Число 40 — не випадкове, а несе сенс. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За законом Мойсея в 40-й день діти повинні були принесені батьками в храм, до Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, наче  після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти до небесного храму Свого Батька як Спаситель людства.

Пахомій Великий, пам’ять якого відзначається в цей день, був єгипетським ченцем. Ще до прийняття християнства, будучи язичником, він вступив в армію імператора Костянтина. Його підрозділ в одному з походів тепло зустріли християни, від них Пахомій і дізнався про молоду релігію. Коли війна закінчилася, він хрестився, а пізніше заснував перший чернецький монастир. У народі Пахома прозвали Теплим, тому що з його свята встановлювалося справжнє тепло.

Прикмети на 10 червня

  • Якщо схід сьогодні червоний – влітку може бути багато пожеж.
  • Якщо зацвів ялівець – пора зайнятися сівбою ячменю.
  • Якщо в повітрі багато павутиння – до спекотної погоди влітку.

Джерело: Народна Правда