День святої Феодосії: що можна і що заборонено робити 11 червня

У цей день не варто покладатися на випадок в дорозі

День святої Феодосії: що можна і що заборонено робити 11 червня
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У четвер, 11 червня, церква вшановує пам’ять священномучениці Феодосії, діви Тірської. У народі святу називали Колосяниця і Гречишниця, оскільки в цей час починає колоситися хліб і сіють гречку.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

З давніх часів день Феодосії вважається нещасливим днем: “День святої Феодосії вартий один усіх понеділків”. У минулі часи в цей день спостерігали за горобцями: якщо вони веселі, рухливі, забіякуваті – на хорошу погоду.

Іменини 11 червня:

  • 11 червня День ангела відзначають: Феодот, Олександр, Богдан, Іван, Андрій, Фаїна, Марія.
  • 11 червня – День Феодосії Колосяниці Константинопольської.

Традиції 11 червня:

«Якщо Федосія Колосяниця прийшла – значить, жито зацвіло».

Починало колоситися жито, а разом з ним з’являлися так звані гриби колосятники – перший вид грибів. Також подекуди можна побачити і боровики.

11 червня вважалося нещасливим. Говорили: «День Феодосії вартий один усіх понеділків». Тому, багато хто навіть намагалися не виходити на вулицю без особливої потреби. Роботу в полі та городі також воліли згідно з прикметами відкласти до наступного дня.

Також про жито говорили: «Два тижні зелениться, два тижні колоситься, два тижні відцвітає, два тижні наливає, два тижні підсихає»,

У православній церкві 11 червня вшановують пам’ять преподобної Феодосії Константинопольської. Саме 11 червня за новим стилем мощі Феодосії діви Тирської були перенесені до Венеції.

Що не можна робити 11 червня:

  • Сон з 10 на 11 червня віщий. Виконається він в якнайближчий час. Особливо велика ймовірність для тих, хто народився в цей день. Сновидіння, побачене вдень 11 червня, не обіцяє нічого хорошого – будете плакати та переживати.
  • Сьогодні не варто лінуватися – вирішіть усі нагальні справи, виконайте роботу сумлінно.
  • Якщо вирушаєте у дорогу, то не варто покладатися на випадок. Потрібно контролювати ситуацію.

Нагадаємо, церковний календар на червень підказує, що в першому місяці літа православні християни відзначатимуть Трійцю – одне з дванадцяти головних церковних свят, оскільки прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. День Святої Трійці ще називають Зелені свята.

Джерело: Народна Правда
загрузка...