Каналізація у приватному будинку: як правильно зробити й запустити

Каналізація у приватному будинку: як правильно зробити й запустити
Автор Желізняк Олександр в Новини

Централізована каналізація – одне з ключових благ міст і великих селищ. Та в маленьких населених пунктах під’єднатися до такого комфорту нереально. Однак і скидати в землю відпрацьовану воду – погана ідея. Забруднена хімією й органікою, вона дуже шкідлива для підземних вод і локальної екосистеми. 

Щоб позбавлятися таких відходів безпечно, потрібно правильно спроєктувати систему каналізації. Як саме, ми дізналися в експертів компанії “Імпекс-Груп Україна”, що спеціалізується на інженерних системах для приватних будинків.

Loading...

Розроблення схеми

Каналізація у приватному будинку: як правильно зробити й запустити

Безпечна каналізація у приватному секторі складається з декількох окремих резервуарів – септиків. Вони закопуються у землю й до них прокладається трубопровід для зливу відходів. Тож почати проєктування системи потрібно з вибору місця для котловану під септик.

Є кілька правил розміщення каналізації:

  • відстань від фундаменту будинку має бути 5–6 метрів, ідеально – 8–10 метрів;
  • колодязі й свердловини, з яких беруть питну воду повинні розташовуватися у 40 метрах;
  • якщо поруч є природні водойми, нечистоти в жодному разі не мають потрапляти в них;
  • відстань від дороги до септика повинна становити мінімум 6 метрів, щоб запобігти навантаженню від транспорту на конструкцію.

ВАЖЛИВО: не розташовуйте септик далеко від місця виведення каналізації з будинку. Якщо він буде на відстані понад 15 метрів, доведеться будувати додаткові колодязі для обслуговування каналізаційної труби, а це зайві інженерні системи на ділянці й додаткові витрати.

Монтаж септика

Каналізація у приватному будинку: як правильно зробити й запустити

Встановлення септика починається з котловану. Для цього залучають спецтехніку, яка за кілька годин підготує майданчик потрібного об’єму й глибини. Щоб уникнути падіння людей в яму, краще відразу встановити по периметру стовпчики дорожні з яскравим забарвленням і світловідбивним ефектом, які добре помітні вдень і вночі.

Наступний етап – монтаж самої системи. Сьогодні можна купити вже готові пластикові контейнери під септик, повністю герметичні й сконструйовані таким чином, щоб надійно встановити їх в землі. Проте ціна таких рішень досить висока, тому люди монтують септик з бетонних колодязних кілець, добре закладаючи шви між ними.

Ефективний септик складається мінімум з 3 резервуарів:

  • перший неглибокий – 2 кільця з бетонною основою. У ньому відбуваються основні процеси розкладання великої органіки, і туди можна засипати живі анаеробні бактерії для ефективного перероблення;
  • другий також з бетонною основою, але вже на 2–3 кільця. До нього перетікає відстояна вода з першої камери, й там тривають процеси очищення води аеробними бактеріями;
  • третій – великий колодязь на 3–4 кільця з відкритою ґрунтовою основою. До нього потрапляє добре відфільтрована й відстояна вода, яка не шкодить довкіллю.

Облаштування допоміжних систем

Каналізація у приватному будинку: як правильно зробити й запустити

Щоб каналізація працювала без збоїв, експерти рекомендують встановити сепаратор жиру – спеціальну ємність, в якій від стічних вод відокремлюються органічні жири. 

Завдяки цьому всередині каналізації накопичується менше відкладень і бактеріям легше очистити воду, яку можна потім вдруге використовувати для господарських потреб.

Джерело: Народна Правда
загрузка...