Північний потік-2: що буде, якщо “Газпром” відмовиться від транзиту газу через Україну

Північний потік-2: що буде, якщо “Газпром” відмовиться від транзиту газу через Україну
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна готова подати позов проти Росії до Стокгольмського арбітражу за відмову від транзиту газу через країну.

Як відомо, на даний момент «Газпром» поставляє газ до Європи через Україну за умовами транзитного контракту, який діє до 2024 року.

Loading...

Незважаючи на те, що напередодні в Росії заявили, що «Північний потік-2» добудують в цьому році, росіяни по контакту зобов’язані прокачувати не менше 40 млрд кубометрів на рік через українську трубу. І платежі за транзит обов’язкові, навіть якщо газ фізично не буде йти по ГТС.

 Шмигаль в коментарі РБК-Україна заявив, що в разі невиконання контракту Україна звернеться в арбітраж. Прем’єр-міністр уточнив, що якщо так трапиться, то “ми знову підемо в арбітраж і знову будемо перемагати”.

Джерела в “Нафтогазі” кажуть, що сума нового позову складе 7,2 млрд доларів.

Крім того, компанія зможе повернутися до відкликаних раніше претензій до росіян на 12,2 млрд доларів. До того ж поставки газу в обхід України будуть загрожувати санкціями вже не тільки оператору “Північного потоку-2”, а й кінцевим споживачам.

Раніше директор із взаємодії з держорганами і міжнародними організаціями Оператора ГТС Ольга Белькова заявила , що Україна буде втрачати від зупинки транзиту газу з Росії не менше 1,5 млрд доларів на рік.

Напередодні держсекретар США Ентоні Блінкен назвав реалізацію проекту газопроводу «Північний потік-2» вже доконаним фактом, повідомивши, що США і Німеччина обговорюють можливе відшкодування для України втрати транзитних платежів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...