Польща почала вакцинацію українців від COVID-19: хто може розраховувати на щеплення

Польща почала вакцинацію українців від COVID-19: хто може розраховувати на щеплення
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

У Польщі почали вакцинувати від COVID-19 громадян України, які їдуть в країну по навчальним або робочим цілям.

Loading...

Подробиці розповів спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко, передає РБК.

“За останні тижні ми фіксуємо загальне збільшення пасажиропотоку, особливо у вихідні дні, але критичного збільшення на даний момент немає … Щотижня зараз пасажиропотік зростає, як правило збільшується на вихідні дні. Але різкого збільшення немає, оскільки як в Україні діють додаткові умови для в’їзду, так само саме і в сусідніх країнах”, – заявив Демченко.

Як повідомляється, в Польщу зараз можуть потрапити тільки, у кого є підстави. З туристичними цілями громадян України поки не пускають.

Хто може з українців вакцинуватися в Польщі

Українці в Польщі можуть зробити щеплення на загальних підставах. Йдеться про тих, хто вчиться, працює або має право на постійне або тимчасове перебування. Але тепер відкрилися і спеціальні мобільні пункти вакцинації на кордоні.

Для українців з видом на проживання, правом на роботу або навчання в Польщі щеплення є безкоштовним. Такі особи повинні тільки надати документи, що підтверджують факт навчання або працевлаштування, і паспорт. Але обов’язковою умовою є тест на коронавірус, який коштує 130 злотих – близько 950 гривень, результат якого будет готовий за 15 хвилин.

Як ми вже розповідали раніше, прикордонники не пропускають в Україну людей, які вакцинувалися російським препаратом «Супутник V», оскільки ця вакцина ще не рекомендована до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

А в Україні завершили вакцинацію всього 0,3% населення – 146,6 тис осіб.

Джерело: Народна Правда
загрузка...