Раді порекомендували ухвалити закон про корінні народи

Раді порекомендували ухвалити закон про корінні народи
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Верховній Раді рекомендують прийняти в цілому законопроект №5506 президента Володимира Зеленського про корінні народи. Відповідне рішення прийняв профільний комітет, сьогодні 11 червня.

Loading...

Таку заяву зробила заступник голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук, передає РБК.

“Тільки що комітет розглянув сьогодні профільний. І до речі рекомендував за основу і в цілому прийняти”, – повідомила нардеп.

Головним по розробці цього закону є комітет з прав людини, деокупацію і реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Перш за все документ встановлює поняття “корінний народ України”це автохтонна етнічна спільність, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлення себе корінним народом України, становить етнічну меншість в складі її населення і не має власного державного утворення за межами України.

Корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

Раніше комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект президента Володимира Зеленського про корінні народи.

Нагадаємо, згідно з документом, росіяни не можуть вважатися корінним народом України.

Як ми вже розповідали раніше, кримські татари є одним з найбільш численних корінних народів в Україні. Всього близько 350 тисяч кримських татар зараз проживає в тимчасово окупованому Росією Криму.

Джерело: Народна Правда
загрузка...