Тітушки Нацкорпусу вантажівками крадуть пісок, необхідний для будівництва будинку на сотні квартир

Тітушки Нацкорпусу вантажівками крадуть пісок, необхідний для будівництва будинку на сотні квартир
Автор Желізняк Олександр в Новини

Представники Національного корпусу продовжують вивозити пісок з місця будівництва ЖК «Патріотики на озерах» на столичних Осокорках. Їхній заробіток від перепродажу піску оцінюється в сотні тисяч гривень. Про це йдеться в матеріалі Comments.UA.

Пісок на Осокорках Центральних був намитий для будівництва будинків за рахунок інвесторів і колишнього забудовника – банку «Аркада». Останні роки будівництво заморожено, будмайданчика не охороняють. Перші повідомлення про те, що активісти Нацкорпуса вивозять пісок, стали з’являтися восени 2020 року. «Вриваються на вже не охороняється приватну територію і вантажівками вивозять намитий за гроші інвесторів пісок. На прохання інвесторів зупинити свавілля і пред’явити документи молоді люди не реагують », – йдеться в матеріалі.

Loading...

Наприклад, тільки в період з 9 по 14 квітня 2021 року було вивезено 340 вантажівок з піском. Щоденний оборот вивозу – близько 3 тис. тон. З урахуванням мінімальної ринкової ціни 100 грн за тонну піску, щоденний прибуток – 300 тис. грн. «Масштаби (крадіжки – ред.) настільки великі, що порахувати, скільки саме тисяч тонн вивезли, не береться ніхто. За весь час збиток обчислюється мільйонами гривень», – пишуть Comments.UA.

Як раніше повідомляли ЗМІ, крадений пісок з Осокорків виявився на заводі залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської. Інвестори «Аркади» вважають, що Нацкорпус збуває будматеріали за демпінговими цінами і провели масштабні акції протесту.

Нагадаємо, представники Нацкорпусу протестували проти банку «Аркада» та будівництва житлового комплексу з 2018 року. Поки екоактивісти «торпедували» банк в судах, Нацкорпус здійснював силові нальоти на будмайданчики. Під час однієї з масових бійок вони зламали паркан, спалили техніку і не пускали до неї пожежні машини, побили охоронців і будівельників. Було госпіталізовано 50 осіб, затримано – 10.

На думку експертів, ситуація навколо «Аркади» – типова рейдерська схема. «Все було зроблено так, щоб забудовник не міг далі працювати … Хто за цим стоїть, я не можу коментувати, але здогадатися нескладно: шукайте, кому це вигідно», – говорить аналітик SV Development Сергій Костецький. Майже два роки ситуацію навколо банку розгойдував Нацкорпус: активісти нагнітали суспільне протистояння і роздмухували в медіа історію про «незаконне будівництво».

Джерело: Народна Правда
загрузка...