У Росії вирішили гріти хмари, щоб забезпечити Крим водою

У Росії вирішили гріти хмари, щоб забезпечити Крим водою
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

У Росії озвучили два способи наповнити окупований Крим водою – обидва з області фантастики: “термогармати” і прісна вода під Азовським морем.

Як говориться в матеріалі “Апострофа”, одна з останніх ідей російського керівництва – нібито наявність прісної води під Азовським морем. Президент РФ Володимир Путін особисто анонсував такий проект.

Loading...

Експерти кажуть, видобуток води під Азовським морем теоретично можливий. Питання – в глибині залягання, як і обсягах, доступних для використання.

“Роботи йдуть, поки говорити рано. Зараз ми на третій стадії наших робіт, виконуємо сейсміку, електророзвідку. Тільки після четвертої ми зрозуміємо конфігурації”, – заявив днями журналістам глава Росгеологіі Сергій Горьков.

Одночасно з цим деякі росіяни впевнені, що проблему з водою можна вирішити за допомогою “термогармат”. Доктор географічних наук, член так званої “Кримської академії наук” професор Олександр Холопцев запропонував збирати водяна пару в хмарах, які концентруються в горах. Мета – донести воду в хмарах до сільськогосподарських районів Криму, щоб забезпечити необхідний рівень зрошення:

“Ми збираємося підігрівати хмари до такої міри, щоб в них утворювалися зливові опади. Фахівці за допомогою математичного моделювання розрахували зв’язок між швидкістю вітру, висотою і крутизною схилів, параметрами повітря, щоб вивести достатній градус нагрівання хмар”.

Вчений пропонує нагрівати хмари на 1,5-3 градуси за Цельсієм за допомогою теплових гармат. Але навіть в Росії сумніваються в реалізації цієї “технології”.

“Практичного підтвердження експерименти поки що не знайшли”, – пише МІА “Росія сьогодні”.

Напередодні спікер української делегації в ТКГ і радник глави Офісу президента Олексій Арестович пояснив, на яких умовах Україна може погодитися поставляти воду до окупованого Росією Крим.

Як повідомлялося раніше, до КПВВ “Каланчак” біля адміністративного кордону з окупованих Кримом руйнується дамба на 91-му кілометрі Північно-Кримського каналу, яка перекриває воду до півострова.

Так звані «влади» окупованого Криму готують звернення до міжнародного суду в зв’язку з «водної блокадою» з боку України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...