Україна вимагає від Росії репарації за агресію: юрист каже, все не так просто

Україна вимагає від Росії репарації за агресію: юрист каже, все не так просто
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

10 червня Кабінет міністрів прийняв стратегію зовнішньополітичної діяльності України, відповідно до якої, Україна вимагатиме репарацій (відшкодування за завдані війною збитки) від Росії.

Loading...

Юрист-міжнародник Борис Бабин в ефірі телеканалу “Україна 24” озвучив складності, які можуть виникнути:

“Коли йдеться про будь-які репарації, йдеться про відшкодування завданих збитків вже після вичерпання конфлікту. Тобто питання в тому, що Російська Федерація повинна не просто припинити агресивні дії, які тривають, не тільки відновити статус-кво, тобто вивести свої війська, деокупувати території, це ще не репарація, а припинення порушень. А коли припинення порушень сталося, то вирішується питання збитку. Конфлікт є, це для юристів не проблема. Питання в тому, що такі питання піднімаються тільки після завершення конфлікту після відповідних мирних угод. У нас сьогодні з Російською Федерацією девальвовано угоду про дружбу, є стан міждержавного збройного конфлікту, визнаного міжнародними інститутами”.

Окремо він відзначив, що сподівається на швидке вирішення питання не можна.

“Добре, що це зафіксовано в нормативному документі, ці заяви звучали з 2014 року, але я ставлюся до них досить обережно. Поясню чому. Будь-які питання матеріального збитку мають певний вимір, потрібно говорити не про якісь  абстрактні цифри, а про конкретні. А ось конкретних цифр ми ще не знаємо і знати не можемо, тому що розмір шкоди збільшується з кожним днем. Єдине, що зараз можна зробити, – узгодити методику визначення збитку”, – пояснив він Бабин.

Нагадаємо, напередодні у Зеленського відреагували на скандальну заяву Путіна про Україну в НАТО і подлетном часу ракет. Раніше Путін заявив, що не виключає, що Київ зміг домовитися про умови свого входження в блок. Це він назвав «червоною лінією» для Росії, адже підльоту ракет військового блоку до Москви в такому випадку зменшиться до 7-10 хвилин.

Джерело: Народна Правда
загрузка...