Москаль про “плівки Бігуса”: Це “галиматья”, яка не має ніякої законної сили

Москаль про “плівки Бігуса”: Це “галиматья”, яка не має ніякої законної сили
Автор Желізняк Олександр в Новини

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації (2015-2019 рр.) Геннадій Москаль, коментуючи справу щодо “плівок Бігуса”, назвав їх “галіматья, яка не має жодної законної сили”. Таку думку політик висловив у ток-шоу “Прямим текстом з Юрієм Луценком” на “5 каналі”.

На запитання Луценка щодо того, які за якимось фактом, наприклад терористичної загрози, є терміни і правила введення таких записів, розмов, Москаль відповів:

Loading...

“Закон “Про оперативно-розшукову діяльність” встановлює 6 місяців. Це “пишеться”, знімається з камер відео спостережень. Після можуть продовжити ще до 9 місяців. Після року ця справа обнуляється повністю і не має ніякої сили”, – каже Москаль.

У той же час, за словами Луценка, 7 років тому, хтось, один з колишніх працівників СБУ 2014 року, який потім робив кар’єру в Адміністрації президента Порошенка, а зараз зробив ще більшу кар’єру, “писав” Медведчука.

“Нехай би “писав” і надавав інформацію слідству СБУ або слідству ГПУ. Але цього не відбувалося, і 12 місяців, граничних, для того, щоб ці плівки використовувати в судах, давно пройшли. Як ви розцінюєте, що сьогодні цими плівками трясуть журналісти?”

“Закон говорить: якщо розмова йде між невідомими, і хтось скаже, ось Медведчук, невідомий, який із кимось говорить, негайно, протягом трьох днів треба піти до суду і взяти дозвіл на офіційне його прослуховування, дозвіл суду має бути. Такого дозволу немає. Це показало судове засідання в Печерському суді, СБУ дозволу не має і мати не може. Легалізувати це неможливо. Докази в суді можуть бути, тільки якщо є рішення суду, яке дає дозвіл на прослуховування тієї чи іншої фізичної особи. Це все дурниці. І видно хтось вже сказав Бігусу, і він закінчив це”, – каже Москаль.

Луценко зазначив, що, судячи зі слів Москаля, за нормами закону, “плівки Бігуса” – це просто мильна бульбашка, “як і все, що відбувається за часів Зеленського. Це все профанація, імітація процесу”.

“Джерела, які заслуговують довіри, кажуть: ніяких доказів немає. Стаття 19 Конституції говорить, що органи державної влади, всі посадові особи повинні діяти на підставі Конституції і Закону України. Закон каже: спочатку покажіть дозвіл суду на прослуховування Медведчука, потім всю галіматью показуйте народу. Чому “писали”, як “писали” – довести це неможливо. Це просто щоб показати, що всіх взяли на гачок. Це шлях в нікуди”, – підсумував Москаль.

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора звинувачує Медведчука в державній зраді і порушенні звичаїв війни. Коментуючи ці звинувачення, парламентарій заявив, що інформація, викладена в матеріалах справи, зайвий раз доводить: мета даного розслідування – політична розправа над лідером найбільшої опозиційної партії в Україні.

Також зазначимо, що ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що записи “плівок Бігуса” вів такий собі Валерій Кондратюк з метою дискредитації тодішнього президента Петра Порошенка.

В обмін на “плівки” Офіс президента Зеленського “призначив” його на посаду голови Служби зовнішньої розвідки і ввів до складу РНБО.

Джерело: Народна Правда
загрузка...