Оренда землі в Україні та Європі: експерт шокувала цінами

Оренда землі в Україні та Європі: експерт шокувала цінами
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Вартість оренди землі в Україні після запуску ринку землі і приходу іноземних інвесторів, навряд чи виросте – вона зараз вище, ніж у багатьох європейських країнах.

Про це говорить доктор економічних наук, заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Ольга Ходаковська, пишуть Коментарі.

За її словами, середня вартість оренди землі в країнах ЄС становить: в Словаччині – 52 євро / га (від 32 до 75 євро / га), Латвії та Естонії – 64 євро / га, Литві – 105 євро / га, Чехії – 120 євро / га (від 114 до 189), Іспанії – 148 євро / га (від 98 до 244), Угорщині – 173 євро / га.

Одночасно з цим в таких українських областях як Черкаська, орендна плата вже зараз коливається від 140 до 200 євро га (4500-6000 грн / га), Київська – від 75 до 190 євро / га (2400-6000 грн / га).

Тим, хто запевняє, що відкриття ринку землі забезпечить зростання рівня орендної плати в Україні, експерт відповідає:

1) сьогодні вона і так вище, ніж у багатьох країнах ЄС;
2) вона зросла до європейського рівня і без ринку землі;
3) з приходом іноземних інвесторів оренда також навряд чи зросте, по тому як платять вони, як ми бачимо, не більше, ніж виплачує український фермер.

Експерт також акцентувала увагу на тому, що “на вартість орендної плати впливають, головним чином, такі фактори як наявність конкуренції на ринку оренди – чим вона вища, тим вище буде і орендна плата, а також місце розташування і рівень рентного доходу, який забезпечує дану земельну ділянку “.

Як відомо, ринок землі в Україні повинні відкрити влітку, зараз активно проводиться підготовка до цієї події. До сих пір навколо цієї теми не вщухають дискусії, українців хвилюють кілька питань: чи будуть продавати землю іноземцям, скільки буде коштувати ділянка.

Джерело: Народна Правда