Податкова амністія: за способом життя українців будуть пильно стежити

Податкова амністія: за способом життя українців будуть пильно стежити
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні в період з 1 липня 2021 року по 1 липня 2022 хочуть провести одноразове декларування активів фізосіб. Українці повідомлять податковій про квартири, автомобілі, земельні ділянки, банківські рахунки і акції. Про походження цих доходів питати не будуть – в цьому і полягає суть амністії. Але якщо за наявне у володінні майно не були сплачені податки, доведеться заплатити від 2,5 до 9%, в залежності від виду активу.

Після цього влада має намір перевіряти джерела коштів громадян для дорогих покупок, йдеться в матеріалі “РБК-Україна”.

Loading...

В Україні введуть «нульову» декларацію: кому і скільки доведеться платити

“З одного боку, ми даємо пряник – це можливість легалізувати свої доходи, з яких не сплачено податки. З іншого боку, той, хто зараз не задекларує доходи, після закінчення амністії буде відповідати перед законом”, – сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

Зокрема до тих, хто не захоче скористатися можливістю “нульового декларування”, податківці будуть застосовувати “непрямі методи” виявлення порушень – грубо кажучи, порівнювати доходи з витратами і способом життя.

“Після закінчення амністії ми почнемо оцінювати громадян за видатками: будемо питати і перевіряти, а на яких офіційних підставах ви заробили кошти, щоб купити будинок, автомобіль і т.д.”, – пояснює глава Мінфіну.

Як повідомлялося раніше, комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект №5153 про так званої податкової амністії для громадян, які подали «нульову декларацію».

Джерело: Народна Правда
загрузка...