Трійця 2021: історія, традиції, прикмети і звичаї свята

Свято не має постійної дати, залежить від дати святкування Великодня – у 2020 році Трійця відзначається 7 червня

Трійця 2021: історія, традиції, прикмети і звичаї свята
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Трійця вважається одним з найголовніших церковних свят, оскільки свято нагадує про святу Трійцю, трьох відомих іпостасях Всевишнього – у вигляді Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Святого Духа. При цьому свято не має постійної дати, залежить від дати святкування Великодня – у 2021 році Трійця відзначається 20 червня.
НАРОДНА ПРАВДА зазначає, що торжество має свою специфіку, традиції і прикмети.

Християни вірять, що на Трійцю на апостолів зійшов святий дух у вигляді вогненних язиків – це заповідав Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небо. Вогонь символізують очищення від гріха. У цей день віруючі прийшли подивитися на чудо і апостоли почали читати їм проповіді на різних мовах і діалектах про необхідність покаятися і хреститися для відпущення гріхів.

Свято ще називають Зеленою, оскільки на Трійцю храми і будинки прийнято прикрашати зеленими гілками рослин. Використовують: м’яту, чебрець, полин, болотний аїр, волошки, любисток, гілки липи, берези, тополі, вільхи, горобини або дуба. Це символізує духовний зв’язок з подіями старозавітної П’ятидесятниці, свята в честь обдарування Мойсеєві 10 заповідей Господа на Синайській горі, яка була щедро покрита квітами і молодими пагонами дерев.

Трійця-2021: красиві привітання зі святом
Трійця 2021: що українцям варто знати про свято
Зелені свята 2021: коли і як відзначати

Зазвичай з букетиками трав приходять до церкви, а після освячення трави сушать і зберігають протягом року будинку, щоб захистити будинок від бід і хвороб. Після свята всі гілки прийнято було спалювати або відносити на річку.

Перед святом прийнято прибирати будинок, мити вікна, готувати ситний обід. Намагаються відвідати рідних на кладовищі, привести в порядок могили.

Зазвичай на Трійцю звертають увагу на погоду. Дощ у цей день говорить про багатий врожай грибів і теплом дощовому літі. Якщо на третій день березові гілки, якими прикрашають храм, стоять свіжими, то сінокіс належить мокрий.

Дівчата в святковий день виходили в поле слухати зозулю – скільки разів проспіває птах, стільки років ще в дівках ходити. Якщо хлопець на Трійцю поцілує обраницю у берези – вона стане його дружиною. А ось якщо в цей день посвататися і зіграти весілля на Покрову, то життя подружжя буде щасливого і довгого.
Вважається, що на Трійцю не можна купатися у відкритому водоймищі, щоб на дно не заманила нечиста сила. З тієї ж причини на стіл не ставлять три свічки.

Щоб уберегти врожай від посухи в свято приносили в храм пучок польовий трави, омитий сльозами.
Не можна прикрашати будинки осикою (осика) або вербними гілками, які вже віддали свою силу у Вербну неділю.

Раніше, синоптик Наталка Діденко повідомляла , що 7 червня, в Україні очікується значне поліпшення погодних умов. У цей день нарешті встановиться справжня літня погода і наша країна стане однією з найтепліших в Європі.

Джерело: Народна Правда