У Києві з лабораторії викрали штам небезпечного вірусу: чи треба хвилюватися

У Києві з лабораторії викрали штам небезпечного вірусу: чи треба хвилюватися
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Колишня співробітниця Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів викрала кілька флаконів з вірусом ньюкаслської хвороби птиці. Ця хвороба входить в перелік особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин.

Loading...

Ньюкаслська хвороба (псевдомума) птахів – вірусне захворювання, що гостро протікає і швидко розповсюджується. Характеризується ураженням органів дихання, шлунково-кишкового тракту і центральної нервової системи, що викликає масовий падіж птиці.

Як повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури, флакони, на щастя, вже виявили.

Правоохоронці відкрили справу за фактом привласнення небезпечних штамів вірусів, які визначаються як збудники заразних хвороб тварин і можуть швидко поширюватися у значних масштабах незалежно від державних кордонів (ч. 2 ст. 191 КК України).

“Колишня співробітниця інституту, будучи відповідальною особою за підтримання виробничих та контрольних штамів вірусів, що зберігаються в колекції Національного центру штамів мікроорганізмів України, маючи доступ до таких штамів, з метою особистого збагачення незаконно винесла з приміщення інституту флакони зі штамом вірусу ньюкаслської хвороби птиці, що входять до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин, затверджених Кабінетом Міністрів України, а також до списку особливо небезпечних хвороб, визначених Міжнародним епізоотичним бюро. Щоб приховати злочин, завідуюча сектором порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів, яка передбачає отримання середньої проби для зараження ембріонів. Тобто підозрювана умисно зменшувала кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу (зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу), не повертала їх до сховища мікроорганізмів, а частину новоутвореного матеріалу привласнювала”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Штами вірусу підозрювана незаконно зберігала з метою подальшого збуту за місцем свого проживання в побутовому холодильнику, де вони і були виявлені в ході обшуку.

Інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів завдали збитків на суму понад 111 тис. грн.

 Напередодні повідомлялося , що співробітники розвідки США інформували Білий дім, що в їх розпорядженні є недосліджені дані, які пов’язані з джерелом пандемії COVID-19.

Як відомо, за офіційною інформацією, першим підтвердженим випадком COVID-19 була людина, яка захворіла в Китаї 2 грудня 2019 року. Однак напередодні The Wall Street Journal опублікував деталі дослідження, яке проводили ще за президентства Дональда Трампа, в звіті розвідки США говориться, що в листопаді 2019 три дослідника з Китайського інституту вірусології в Ухані захворіли і звернулися до лікарів із симптомами, які були схожі як на ознаки COVID-19, так і на звичайне ГРВІ.

Джерело: Народна Правда
загрузка...