Українці можуть отримати свідоцтво про вакцинацію, але це не COVID-паспорт: роз’яснення МОЗ

Українці можуть отримати свідоцтво про вакцинацію, але це не COVID-паспорт: роз’яснення МОЗ
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Українці, які отримали дві дози вакцини проти COVID-19 , при необхідності можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, але це не буде так званий «імунний паспорт»/«COVID-сертифікат». Його зараз тільки розробляють в Україні і за кордоном.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Loading...

У відомстві пояснили, що Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна отримати тільки в паперовій формі відразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема у сімейного лікаря, для пред’явлення при необхідності при перетині державного кордону.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

  • Для  кількадозних вакцин видається тільки після отримання останньої дози.
  • У разі отримання свідоцтва не відразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на підставі даних про щеплення, внесених в електронну систему охорони здоров’я.
  • Заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою.
  • Містить персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латиницею, записуватися так само, як в закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації і т.д.).
  • При необхідності і за запитом людини заклад може надрукувати і оформити його відповідно до міжнародних вимог.
  • Обов’язково має офіційний штамп закладу охорони здоров’я та підпис лікаря.
  • Повинно бути підписана пацієнтом або його уповноваженим представником.
  • Буде дійсним, тільки якщо введена вакцина, яку ВООЗ схвалив до екстреного застосування.
  • Термін дії свідоцтва – один рік з можливістю продовження

Якщо у людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз’яснення українською чи/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

Україна зараз використовує три вакцини: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників і CoronaVac від Sinovac Biotech. Всі вони отримали дозвіл Всесвітньої організації охорони здоров’я на екстрене використання.

Українці скаржаться , що в Єгипті незаконно заробляють на туристах. В аеропорту заявляють, що не довіряють українським лабораторіям, які роблять ПЛР-тести. Деяких туристів змушують заново здавати тест за 30 доларів.

Імунітет після перенесення COVID-19 може зберігатися майже протягом року. До такого висновку прийшли вчені, які проаналізували дані 15 тисяч пацієнтів з північного регіону Італії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...