В Україні легалізують марихуану: чому це важливо і кому призначатимуть

В Україні легалізують марихуану: чому це важливо і кому призначатимуть
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

У Верховній Раді розробили спільний законопроект щодо легалізації медичного канабісу. Депутати хочуть, щоб ліки на основі канабісу в Україні можна було купити в аптеці за рецептом лікаря, а їх виробництво налагодили всередині країни.

Що саме планують легалізувати, кому і навіщо потрібен цей закон, говориться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

Як відомо, в складі конопель є дві психоактивні речовини:

  • тетрагідроканнабінол (ТГК);
  • канабідіол (КБД).

Психотропний ефект, який створює “кайф”, надає саме ТГК, а КБД нівелює психоактивний вплив. Концентрацію ТГК контролюватимуть від вищої до нижчої, щоб саме КБД надавав знеболюючу і заспокійливу дію.

Канабіс використовуватимуть при:

  • неврологічних захворюваннях (розсіяний склероз, епілепсія);
  • захворюваннях шлунково-кишкового тракту (для полегшення стану пацієнта під час хіміотерапії при онкології і при побічні ефекти під час лікування ВІЛ/СНІД);
  • наркотичній залежності і психічних проблемах (для подолання посттравматичних стресових розладів, як замісна терапія для стимуляторів (кокаїн) та алкоголю);
  • паліативної допомоги.

Автори документа стверджують, що продавати відповідні ліки будуть в аптеках за рецептом лікаря, підробити який буде неможливо. Відзначимо, зараз пацієнти часом купують відповідні ліки нелегально на чорному ринку, і при цьому вони не можуть на 100% бути впевнені в їхній якості.

Повністю марихуана легалізована в Уругваї і Канаді. У медичних цілях канабіс використовують в Ізраїлі, Австрії, Швейцарії, Італії, Польщі, Данії, Туреччині та інших країнах. Частково марихуана дозволена в десятках держави, серед них Іспанія, Нідерланди, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Чехія, Австралія, Греція.

Як відомо, в кінці січня 2021 року Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування підтримав легалізацію каннабіса в Україні в медичних цілях.

Напередодні депутат від «Слуги народу» Мар’ян Заблоцький говорив, що легалізація марихуани в Україні може відбутися вже в 2021 році, але для цього потрібно внести зміни в закон.

Джерело: Народна Правда
загрузка...