Німецький експерт про переслідування Медведчука: Під виглядом деолігархізації був усунений головний опонент

Німецький експерт про переслідування Медведчука: Під виглядом деолігархізації був усунений головний опонент
Автор Желізняк Олександр в Новини

Президент України Володимир Зеленський під прикриттям деолігархізації розгорнув боротьбу за усунення політичних опонентів, а справжнім олігархам не варто турбуватися. Так експерт Дослідницького центру Східної Європи при Бременському університеті Едуард Кляйн охарактеризував кримінальну та політичне переслідування Зеленським української опозиції і глави Політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука в своєму коментарі для німецького видання Länder-Analysen . Крім цього, Кляйн зазначив, що після двох років перебування при владі громадська підтримка Зеленського ослабла, що все більше ускладнює досягнення їм заявлених цілей.

“Експеримент” Зеленського, на який покладалися великі надії з перезапуску української політики, точно не зміцнив до нього довіри з боку суспільства “, – йдеться в повідомленні.

Loading...

На думку автора, є абсолютно вагомі причини для втрати довіри, в чому винен сам Зеленський.

“Темпи реформ значно сповільнилися… З тих пір, як Андрій Єрмак зайняв пост глави Офісу президента в лютому 2020 року, темпи реформ неухильно сповільнюються. До першого кварталу 2021 року значення показника реформ знизилося майже вдвічі”, – зазначає автор статті.

І інший момент – це підміна Зеленським понять. З одного боку він нібито розгорнув боротьбу з олігархами в Україні, а з іншого “під прикриттям деолігархізації зайнявся усуненням політичних опонентів”.

“Крім того, з моменту вступу на посаду Зеленський практично не домігся помітних успіхів з двох основних питань своєї передвиборної кампанії – війні на Донбасі і боротьбі з корупцією – не дивлячись на незначний прогрес”, – стверджує Кляйн.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який вступив в силу з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний” . Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Однак вже через годину після початку мовлення телеканал “Перший Незалежний” незаконно відключили під тиском влади. За минулі чотири місяці понад 38 тисяч світових ЗМІ опублікували статті про незаконне переслідування опозиції в Україні.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти і світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK.

За кілька місяців світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тисяч матеріалів, присвячених цькування українською владою опозиції і незалежних телеканалів.

У звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини “Огляд ситуації в сфері прав людини в Україні” зазначено, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від “Опозиційною платформи – За життя” Тараса Козака, а також закриття телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам в галузі прав людини.

Джерело: Народна Правда
загрузка...