Україна вже рік в статусі партнера НАТО з розширеними можливостями: що це означає

Україна вже рік в статусі партнера НАТО з розширеними можливостями: що це означає
Автор Марія Петренко в Новини

Україна набула статусу партнера НАТО з розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partner – ЕОР) 12 червня минулого року. Це стало підтвердженням незворотності євроатлантичного курсу країни.

Таку заяву оприлюднили в Генштабі ЗСУ.

Loading...

Серед основних переваг, що надає Україні статус партнера НАТО з розширеними можливостями:

збільшення переліку заходів підготовки персоналу та підрозділів, у тому числі участь у навчаннях НАТО за тематикою колективної безпеки (стаття 5 Північноатлантичного договору), допуск до навчань з кібербезпеки, поглиблення обміну інформацією, збільшення представництва у штабах та структурах НАТО на посадах, які закриті для інших країн-партнерів.

“Подальше ефективне використання статусу ЕОР сприятиме досягненню Україною відповідних військових критеріїв набуття повноправного членства в НАТО – стратегічної мети нашої зовнішньої політики”, – переконані в Генштабі.

Водночас наголошують, що вступ України в НАТО сприятиме зміцненню оборонного потенціалу не лише нашої країни, але й посиленню Організації Північноатлантичного договору.

“Вже сьогодні Збройні Сили України є справжнім щитом Європи та роблять колосальний внесок у зміцнення європейської безпеки. Статус країни-партнера НАТО з розширеними можливостями розкриває перед нашою державою та її Збройними силами нові горизонти і водночас покладає серйозну відповідальність”, – йдеться в повідомленні.

Раніше в Офісі президента заявили, Україна зробила все необхідне для отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

Нагадаємо, саміт НАТО-2021 пройде 14 червня у Брюсселі. На саміт не запросили ані Україну, ані інших партнерів Альянсу, оскільки цьогорічний формат цього не передбачає.

Джерело: Народна Правда
загрузка...