Свято 7 червня: які прикмети, що суворо заборонено робити в цей день

Свято 7 червня: які прикмети, що суворо заборонено робити в цей день
Автор Марія Петренко в Новини

13 червня православні християни вшановують пам’ять святого Єрма (Єремея) Далматського, апостола від сімдесяти, який жив у I ст. Єпископ, як свідчать церковні перекази, володів даром пророцтва і зцілення.

У народі свято отримало назву день Веремія Бобовника або Веремія Розпрягальника. Дата пов’язана із закінченням в цей час сезон сівби в полях, коли потрібно було розпрягати коней і давати їм відпочинок.

Loading...

За легендами, святий Єрм проповідував в Далмації на Балканського півострова. Він постраждав за Віру, відмовившись вклонитися язичницьким ідолам на вимогу місцевого правителя, за що був страчений після жорстоких тортур – йому відрізали голову. Християнам вдалося забрати тіло мученика і таємно поховати.

Іменини в цей день відзначають: Борис, Роман, Філіп, Христина, Олександра, Андрій, Богдан, Іван, Лука, Марія.

Традиції цього дня З давніх-давен на українських територіях в цю дату було заведено займатися повсякденними справами або просто відпочивати. Господині на городі висаджували бобові культури. Також люди приділяли час дому, сім’ї, влаштовували посиденьки в колі друзів або рідних. На Веремія дівчата готували придане на весілля. За традицією в цей день коней балували смаколиками, які додавали в їжу, або просто годували їх з руки. Також цих тварин купали, водили без вуздечки.Що заборонялося робити 13 червня

За повір’ям, якщо на Веремія запрягти коня, то він захворіє і незабаром впаде, тому в цей день селяни навіть при гострій нужді намагалися ходити пішки або відкладали справи на завтра.

У цей день не можна сваритися з сусідами та близькими, інакше ще довгий час не зможете помиритися.

Головні прикмети цього дня Якщо вранці в цей день стоїть туман, значить влітку буде багато грибів. Якщо сьогодні ніч тепла, значить буде хороший урожай овочів. Якщо зозуля голосно кує, значить незабаром встановиться хороша погода. Якщо дощ йде сьогодні, значить, урожай буде небагатим. Павуки почали 13 червня плести павутину – чекай потепління.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, коли святкується Трійця 2021, і які важливі традиції і заборони цього великого свята.

Додамо, що нещодавно ми повідомляли про те, що в Україні хочуть скасувати перенесення робочих днів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...