Місячні тарифи на газ перерахують: скільки платитимуть українці

Місячні тарифи на газ перерахують: скільки платитимуть українці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Місячні тарифи на газ в Україні перерахують з 1 липня. Експерти відзначають, що ціни на блакитне паливо хоч і незначно, але знизяться.

Зараз вартість кубометра газу коливається від 8 до 13,5 грн. При цьому, за даними Української енергетичної біржі, в липні середньозважена ціна з ПДВ становить уже близько 7,1 грн за куб.

Loading...

Глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко в коментарі “Обозревателю” передбачає, що тарифи в липні знизяться, але незначно:

“Зараз я не бачу підстав, щоб значно знижувалися ціни. Так, буде нижчий тариф, але зроблять його тимчасово, може на місяць. Наскільки я знаю, в Міненерго розглядають кілька варіантів. Вітренко, ще коли був міністром, розробляв варіант зниження тарифу на 1 грн за куб. Зараз вже Міненерго говорить, що потрібно рівнятися на європейські ціни. Але все буде залежати від Мінфіну, на що вони готові піти”.

Відзначимо, українці, які підписали річні тарифи на газ, зміни в ціні не відчують. При цьому при бажанні можна перейти від місячного на річний тариф і навпаки.

Нагадаємо, напередодні газопостачальні компанії оприлюднили базові річні і місячні тарифи на газ в червні. Вони будуть коливатися в межах 13 гривень за кубометр.

Раніше координатор житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі «Опора» Тетяна Бойко відзначала , що вартість газ за місяць вже в червні може бути встановлена в межах 12 грн за куб м. У той же час, шансів на те, що газ істотно подешевшає за літо, поки немає.

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...