На саміті НАТО Росію закликали припинити підтримку бойовиків на Донбасі

На саміті НАТО Росію закликали припинити підтримку бойовиків на Донбасі
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Саміт НАТО закликав РФ припинити підтримку бойовиків на сході України і використовувати агресивну і безвідповідальну ядерну риторику. А крім того, Росію закликали скасувати визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії.

Loading...

Відповідна заява міститься в комюніке за підсумками саміту НАТО.

“Ми закликаємо Росію припинити підтримувати конфлікт фінансовою та військовою підтримкою воєнізованих формувань на сході України. Ми підтверджуємо нашу повну підтримку спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на території України”, – зазначено в документі.

Учасники саміту наголосили на важливості забезпечення повного і безпечного доступу місії ОБСЄ на всій території України, включно з Кримом і українсько-російський кордон.

“Ми закликаємо Росію припинити нарощування військової активності і обмеження навігації в частинах акваторії Чорного моря. Ми також закликаємо припинити перешкоджати доступу до Азовського моря і українським портам”, – відзначили на саміті.

У той же час лідери Альянсу підтвердили відкритість до діалогу з РФ в рамках Ради Росія-НАТО, підкресливши, що блок не прагне до конфронтації і не становить загрози для Росії.

Нагадаємо, Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partner – ЕОР) 12 червня минулого року. Це стало підтвердженням незворотності євроатлантичного курсу країни.

Як ми вже розповідали раніше, Зеленський заявив, що Україна зробила все для отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

Джерело: Народна Правда
загрузка...