Помер Григорій Чапкіс: яким його запам’ятають українці

Помер Григорій Чапкіс: яким його запам’ятають українці
Автор Романова Марі в Новини/Шоу-бізнес

Григорій Чапкіс помер у Києві 13 червня у віці 91 років. Про смерть легендарного хореографа повідомив його син.

Як відомо, здоров’я Чапкіса похитнулося в кінці грудня, коли його госпіталізували в клініку з двостороннім запаленням легенів. Перед Новим роком хореографа виписали, але вже напередодні Різдва знову госпіталізували в “Феофанію”. 12 січня лікарі виписали його, але 9 лютого він знову опинився в лікарні в реанімації через ускладнення після хвороби.

Loading...

Довідка:

Григорій Чапкіс народився в Кишиневі в багатодітній родині в 1930 році. У Києві його сім’я оселилася в 1944 році (повертаючись з евакуації, Чапкіси захворіли на тиф і вимушено осіли в українській столиці). Підліток працював будівельником на відбудові Хрещатика, а в 1945 році вступив до залізничного училища і в ансамбль пісні і танцю суспільства “Трудові резерви”, в складі якого виступив в Москві в Кремлівському театрі в 1945-му перед представниками радянського керівництва: Сталіним, Ворошиловим, Кагановичем. Тоді генсек СРСР подарував Чапкісу годинника і, посадивши до себе на коліна, сфотографувався з хлопчиком.

У лютому 1946 року Чапкіс став артистом балету в Державному ансамблі пісні і танцю України під керівництвом Л. Д. Чернишової (Національний заслужений академічний ансамбль танцю України імені П. Вірського).

Під час своїх численних гастролей по світу хореограф спілкувався з такими людьми, як Мао Цзедун, Хо Ши Мін, Фідель Кастро, Сальвадор Далі, імпресаріо і мільярдер Сол Юрок (Соломон Ізраїлевич Юревич).

Чапкіс був одружений 4 рази, останньою обраницею 90-річного балетмейстера стала жінка, яка молодша за нього на 52 роки. Від перших двох дружин у Чапкіса залишилися дочка Лілія і син Григорій, які продовжують справу батька в Італії і США.

Незважаючи на свій вік, багаторічний суддя шоу “Танці з зірками” продовжував сяяти на сцені. Його номери завжди викликали захват або сльози.

Як повідомлялося раніше, 3 червня в Одесі від наслідків COVID-19 помер народний артист України, соліст Одеського академічного театру музичної комедії Микола Завгородній.

А в ніч на 30 травня помер геніальний український письменник, літературознавець і публіцист Михайло Федотович Слабошпицький.

Джерело: Народна Правда
загрузка...