Шарій про закриття телеканалів “112 Україна”, Newsone і Zik: Це жорстка атака на свободу слова

Шарій про закриття телеканалів “112 Україна”, Newsone і Zik: Це жорстка атака на свободу слова
Автор Желізняк Олександр в Новини

Закриття трьох опозиційних телеканалів NEWSONE, Zik і 112 Україна є жорсткою атакою на свободу слова. Таку думку висловив лідер політсили “Партія Шарія” Анатолій Шарій в інтерв’ю щоденній газеті Чехії “Mladá fronta Dnes”.

“Це жорстка атака на свободу слова. Я міг би зрозуміти це, якби телеканали закликали до атаки на державний лад, до нападу на державних чиновників або до примусового відокремлення певних частин країни. Але нічого подібного ніколи не було. Тому таке твердження є повною нісенітницею “, – підкреслив Шарій.

Loading...

Також він висловився щодо того, видання “Українська правда” називало ці телеканали “інструментом пропаганди”.

“Українська правда” займається пропагандою, “спускається” від уряду. Про мене пишуть, що я є “антиукраїнським і проросійським журналістом”. Будь-хто може заглянути в мої блоги і не знайде там нічого проросійського. Чи є антиукраїнським то, що я публікую інформацію про розкрадання державних грошей людьми з оточення президента Зеленського? Чи є я проросійським, коли пишу про некомпетентність уряду, яке спочатку в питанні про вакцинацію не змогло зробити нічого, крім як жебракувати по всьому світу, як самий відчайдушний жебрак? – заявив Шарій.

Крім того, торкнувся журналіст і санкцій проти глави політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука, а також його у фінансуванні тероризму.

“Керуючись тими відомостями, що я маю, я впевнений, що ні (не займався фінансуванням тероризму, – ред.). Вважається, що він фінансував сепаратистів на сході України, яких державна влада називає “терористами”. Однак окремо пункти обвинувального висновку дають зрозуміти , що написано воно було, вибачте за вираз, примітивно. Його дружину звинуватили в тому, що вона пішла прохання Путіна спонсорувати цих людей. Навіщо Путіну все так ускладнювати? Тільки фанатик-націоналіст може повірити в ці заяви уряду, зроблені з певною метою “, – підсумував Шарій.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який вступив в силу з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний” . Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру .

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти і світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK.

За кілька місяців світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували вже понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькування українською владою опозиції і незалежних телеканалів.

У звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини “Огляд ситуації в сфері прав людини в Україні” зазначено, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від “Опозиційною платформи – За життя” Тараса Козака, а також закриття телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам в галузі прав людини.

Джерело: Народна Правда
загрузка...