Україна готова судитися з Росією через транзит газу з Азії

Україна готова судитися з Росією через транзит газу з Азії
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

“Нафтогаз” має намір подати позов проти російського “Газпром”. Таким чином, Україна хоче домогтися відновлення транзиту газу з Середньої Азії через свою Газотранспортну систему. Як відомо, Росія вже 15 років забороняє транзит через свою газотранспортну систему з Середньої Азії в Україну.

Про це в інтерв’ю газеті Financial Times повідомив глава НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

Loading...

За його словами, “Нафтогаз” починає процедуру узгодження транспортування газу з Середньої Азії по трубах “Газпрому”. Якщо російська сторона відмовиться, додав Вітренко, то Україна звернеться в антимонопольні органи Євросоюзу і подасть судовий позов.

“Мова йде про десятки мільярдів кубічних метрів. Тільки лише газ із Середньої Азії може заповнити всю українську систему транзиту газу”, – сказав він.

Напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив , що Україна готова обговорювати питання компенсацій за втрати від запуску російського газопроводу “Північний потік-2”.

Як повідомлялося раніше, держсекретар США Ентоні Блінкен назвав реалізацію проекту газопроводу «Північний потік-2» вже доконаним фактом. При цьому він зазначав , що США і Німеччина обговорюють можливе відшкодування для України втрати транзитних платежів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...