В Україні хочуть скасувати зменшення пенсій військовим: подробиці

В Україні хочуть скасувати зменшення пенсій військовим: подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні хочуть скасувати зменшення пенсійних виплат військовослужбовцям. Прискорити підготовку відповідного проекту закону №2141 закликає Комітет Верховної ради з питань національної безпеки, розвідки і оборони.

Про це повідомляє інформаційне управління апарату ВР.

Loading...

Як відомо, чинний закон “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” визначає, що максимальний розмір військової пенсії зменшено до 70% грошового забезпечення. Органи Пенсійного фонду під час проведення перерахунку раніше призначених великих пенсій теж зменшують їх відсотковий розмір до 70%.

Новий закон повинен повернути межу пенсій в 90% відповідних сум.

Зараз члени комітету ухвалили рішення звернутися до комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки з проханням прискорити підготовку до розгляду в другому читанні законопроекту №2141, який спрямований на усунення диспропорції в пенсійному забезпеченні осіб, звільнених з військової служби в різний період часу.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час великої прес-конференції пообіцяв провести пенсійну реформу. За його словами, в рамках програми підтримки пенсіонерів додаткові виплати в 2021 році будуть отримувати ті, хто досяг віку 75 років.

Як повідомлялося раніше, українці на пенсії отримують близько 28,7% останньої зарплати і поступово ця цифра знизиться до 18%. Наприклад, з зарплатою в 10 тисяч гривень зараз можна отримувати близько 2,87 тисяч гривень, а у 2055-му при таких же умовах вже 1,8 тисячі гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...