В Україні хочуть ввести податок на квартири: хто платитиме 20% зверху

В Україні хочуть ввести податок на квартири: хто платитиме 20% зверху
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів хоче встановити податок на нові квартири в розмірі 20% (ПДВ). Експерти кажуть, що це призведе до суттєвого подорожчання нового житла. Крім того, впадуть доходи девелоперів.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

Повідомляється, що документ №5600 пропонує ввести ПДФО (18%) при продажу більше трьох квартир.

Думки експертів про те, до чого може привести введення ПДВ, розійшлися. В Асоціації експертів нерухомості вважають, що можливості для різкого подорожчання квартир немає. Мовляв, в такому випадку українці не зможуть купувати нове житло.

А ріелтор Сергій Костецький вважає, що вартість нового житла різко злетить:
“Багато забудовників реально оголосять себе банкрутами. Зараз невеликі будівельні компанії і так виживають, добре себе почувають тільки гіганти”.

Без ПДВ залишать тільки те житло, яке купується за допомогою спеціальних державних програм (коли відсоток кредиту оплачують з бюджету), і то житло, яке повністю побудовано за рахунок державних коштів.

Як повідомлялося раніше, в Україні можуть підвищити податки для окремих галузей. Загальне навантаження, яке стосується фізичних осіб, малого та середнього бізнесу, переглядати не планують.

В Україні в період з 1 липня 2021 року по 1 липня 2022 хочуть провести одноразове декларування активів фізосіб . Українці повідомлять податкової про квартирах, автомобілях, земельні ділянки, банківських рахунках і акціях. Про походження цих доходів питати не будуть – в цьому і полягає суть амністії. Але якщо за наявне у володінні майно не були сплачені податки, доведеться заплатити від 2,5 до 9%, в залежності від виду активу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...