Європа готова відкритися для іноземців з сертифікатами вакцинації: що треба знати

Європа готова відкритися для іноземців з сертифікатами вакцинації: що треба знати
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Рада ЄС дозволила іноземцям, які пройшли повну вакцинацію (отримали 2 дози) проти COVID-19 однієї з схвалених в ЄС вакцин, вільно пересуватися в межах Євросоюзу.

Loading...

В офіційному заяві йдеться, що країни-члени ЄС будуть самі приймати рішення у відповідності з наступними рекомендаціями.

Відомо, що власники сертифікатів про вакцинацію не зобов’язані здавати тест на коронавірус, також їх не відправлятимуть на карантин або самоізоляцію. Але з моменту вакцинації має пройти не менше 14 днів. Сертифікат повинен бути виданий відповідно до правил ЄС.

При цьому, згідно з рішенням, країни-члени ЄС можуть знімати обмеження вже після першої з двох доз вакцини.

Люди, які одужали від COVID-19, і це зазначено в сертифікаті, також не повинні здавати тест і йти на самоізоляцію. Але з моменту виявлення коронавірусу має бути не більше 180 днів.

Також Рада ЄС вирішила, що неповнолітні не повинні йти на карантин або самоізоляцію, якщо супроводжуюча особа в цьому не має потреби.

Порядок перетину кордонів країни Євросоюзу визначають самостійно. Органи ЄС дають тільки рекомендації.

Як повідомлялося раніше, в Україні за минулий тиждень (7-13 червня) були вакциновані проти COVID-19 330 375 осіб. Першу дозу отримали 238 695 чоловік, 2 дозу – 91 680.

Всі області України, як і раніше знаходяться в «зеленій» зоні карантину, але це не означає, що уряд зняв усі обмеження.

Джерело: Народна Правда
загрузка...