Депутати схвалили податкову амністію: що це значить

Депутати схвалили податкову амністію: що це значить
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Верховна Рада у другому читанні схвалила законопроект про так звану податкову амністію (нульову декларацію). Також раніше нардепи підтримали за основу в першому читанні законопроект №5155 , який вносить необхідні для податкової амністії зміни до Податкового кодексу.

Законопроект 15 червня підтримали 243 народних депутата.

Відповідно до закону, в період з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 проведуть одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб. Збір з одноразового добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховує декларант, виходячи з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору.

В Україні введуть «нульову» декларацію: кому і скільки доведеться платити

Ставки збору з декларування

  • 5% по відношенню до валютних цінностей, розміщених на рахунках в банках в Україні. В якості альтернативи платник податків може вибрати ставку 6% зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щороку.
  • 9% відносно валютних цінностей, розміщених на рахунках в іноземних банках або зберігаються в іноземних фінансових установах. В якості альтернативи платник податків може вибрати ставку 11,5% зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щороку.
  • 2,5% по відношенню до номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом в період з 1 вересня 2021-го по 31 серпня 2022 року до подачі добровільної декларації. В якості альтернативи платник податків може вибрати ставку 3% зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щороку.

Як повідомлялося раніше, депутати Верховної Ради у другому читанні підтримали законопроект про позбавлення волі за брехню в деклараціях.

 

Джерело: Народна Правда