Погодні гойдалки і не тільки: експерт прогнозує аномальне літо 2021

Після аномальних зими і весни прийде аномальне літо

Погодні гойдалки і не тільки: експерт  прогнозує аномальне літо 2021
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Погода в Україні влітку 2021 року обіцяє багато сюрпризів, які не завжди будуть приємними. Доктор наук, провідний співробітник Інституту геофізики НАН Світлана Бойченко вважає, що літо 2021 року буде відзначатися різкими змінами погодних умов – очікуються погодні гойдалки в плані і зміни температур, і опадів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вона розповіла в інтерв’ю  “Сегодня”.

Loading...

На її думку, влітку цього року будуть спостерігатися “погодні гойдалки”.

“У будь-якому випадку ми будемо деякий час жити в “погодних гойдалках” – різкі зміни погодних умов від холодних до теплих, від вологих до сухих. Літо може бути несподівано прохолодне, затяжне, дощове”, – підкреслила Бойченко.

Також експерт назвала причини аномальної погоди в Україні.

“По-перше, кліматична мінливість взагалі характерна для земної кліматичної системи. По-друге, через зміни клімату земна кліматична система перебуває у збудженому стані й на тій чи іншій території, в той чи інший час це проявляється у вигляді погодних аномальних явищ”, – додала Бойченко.

Нагадаємо, директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда раніше повідомив, що зміна клімату в Україні призведе до зими без снігу. За його словами, середня річна температура повітря в Україні підвищується швидше, ніж глобальна. У зв’язку з цим, до теплих зим доводиться звикати вже зараз.

Джерело: Народна Правда
загрузка...