Поширюється швидше, переноситься важче: новий штам коронавірусу “Дельта” захопив уже 74 країни

Поширюється швидше, переноситься важче: новий штам коронавірусу “Дельта” захопив уже 74 країни
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Вчені заявляють, що світ захоплює новий штам коронавірусу – “Дельта”. Він нібито не тільки викликає у пацієнтів більш серйозні симптоми, але і може “обійти” імунний захист від вакцин.

Loading...

Про це йдеться в матеріалі The Guardian.

Штам “Дельта” вперше був виявлений в Індії, зараз він вже зафіксований в 74 країнах, серед них: Китай, США, країни Африки, Тихоокеанського регіону та Скандинавії.

Дослідження показують, що новий штам передається швидше за попередні. Крім того, люди його важче переносять (інфіковані скаржаться на біль в животі і суглобах, нудоту, блювоту, втрату слуху і апетиту).

Наприклад, представники охорони здоров’я з Гуанчжоу (Китай) говорять, що 12% пацієнтів вже через 3-4 дні з моменту появи симптомів опиняються в серйозному або критичному стані. Це в чотири рази більше, ніж під час попередніх спалахів.

За словами колишнього комісара Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів Скотта Готліба, зараз в Британії з цим штамом пов’язують більше 90% нових заражень.

Глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге не виключає, що штам “Дельта” може обійти імунний захист від деяких вакцин, через що він “закріпиться” в Європі на тлі ослаблення карантинних обмежень.

Як повідомлялося раніше, вакцинація від COVID-19 в Україні швидше за все буде проводитися кожен сезон. На сьогоднішній день, це питання вивчають експерти, розповіли в Міністерстві охорони здоров’я.

Станом на 14 червня всі області України перебувають в «зеленій» зоні за показниками захворюваності COVID-19. Це дозволило віднести країну до зони такого ж рівня епідопасності за критеріями Європейського Союзу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...