Путін хоче видворити 152 тисячі нелегалів з України, але не зараз

Путін хоче видворити 152 тисячі нелегалів з України, але не зараз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент Російської Федерації Володимир Путін до 30 вересня включно продовжив мораторій на видворення мігрантів з Росії в період пандемії COVID-19.

Про це повідомляє прес-служба Кремля.

Як відомо, мораторій на видворення нелегальних мігрантів з пострадянських країн був введений через пандемію, але сьогодні, 15 червня, тих, хто не встиг оформити документи вже повинні були депортувати.

За новим указом, примусово видворяти/депортувати мігрантів поки не будуть.

Винятки становитимуть такі особи:

  • іноземці або особи без громадянства, які звільняються з місць позбавлення волі,
  • ті хто порушив законодавство про державний кордон РФ,
  • створюють загрозу нацбезпеці, в тому числі виступаючих за насильницьку зміну основ конституційного ладу,
  • сприяють здійсненню терористичних (екстремістських) актів або здійснюють їх, іншими діями підтримують терористичну (екстремістську) діяльність,
    посягають на громадський порядок і громадську безпеку, в тому числі беруть участь в несанкціонованих зборах, мітингах, демонстраціях, ході або пікетуваннях).

 За даними МВС, в Росії вже понад 1 млн нелегалів з країн ближнього зарубіжжя: з Узбекистану 332 тис., з Таджикистану 247 тис., з України 152 тис., Азербайджану 120 тис., Киргизії 115 тис., Вірменії 61 тис., Молдавії 56 тис., Казахстану 49 тис.

Напередодні саміт НАТО закликав РФ припинити підтримку бойовиків на сході України і використовувати агресивну і безвідповідальну ядерну риторику. А крім того, Росію закликали скасувати визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії.

Також повідомлялося, що «Нафтогаз» має намір подати позов проти російського «Газпром». Таким чином, Україна хоче домогтися відновлення транзиту газу з Середньої Азії через свою Газотранспортну систему. Як відомо, Росія вже 15 років забороняє транзит через свою газотранспортну систему з Середньої Азії в Україну.

Джерело: Народна Правда