Свята Трійця 2021: коли відзначають Зелені свята

Вперше вирішили відсвяткувати Трійцю апостоли, які були учнями Ісуса Христа

Свята Трійця 2021: коли відзначають Зелені свята
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Трійця 2021 – один з дванадцяти головних православних церковних свят, оскільки прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. День Святої Трійці ще називають Зелені свята або П’ятидесятниця.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що Трійця нерозривно пов’язана з Великоднем, тобто свято не має постійної дати. Щорічно він відзначається в неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння.

Великдень у 2021 році відзначалася 2 травня – Трійця випадає на 20 червня.

Цікаво, що в католицькій церкві, на відміну від православної, святкування П’ятидесятниці і Трійці розділене. Так, у християн західного обряду день Святої Трійці відзначають наступної неділі за П’ятидесятницею.

Вперше вирішили відсвяткувати Трійцю апостоли, які були учнями Ісуса Христа. Цим святковим днем апостоли хотіли увічнити велика подія – зішестя на них і Діву Марію Святого Духа. Назва свята означає єдність Святого Духа, Бога-отця і Бога-сина.

День пам’яті і примирення і День Матері: які свята відзначатимуть українці в травні

Сталося це на п’ятдесятий день після Воскресіння Господнього. За біблійним переказом, під час молитви в Сіонській світлиці на Матір Божу і апостолів зійшов Святий Дух у вигляді благодатного вогню. Після цього апостоли раптово навчилися зцілювати і пророкувати, а також заговорили різними мовами, щоб проповідувати вчення Христа для народів світу.

Нагадаємо, в червні 2021 православні українці відзначатимуть День Миколи Чудотворця, а також Вознесіння Господнє.

Джерело: Народна Правда