Так званими “плівками Бігуса” Офіс президента всіма силами намагається створити черговий скандал навколо лідера опозиції Віктора Медведчука

Так званими “плівками Бігуса” Офіс президента всіма силами намагається створити черговий скандал навколо лідера опозиції Віктора Медведчука
Автор Желізняк Олександр в Новини

Так званими “плівками Бігуса” Офіс президента всіма силами намагається створити черговий скандал навколо лідера опозиції Віктора Медведчука. Але все, що почули українці, свідчить про одне – саме діяльність опозиційного політика врятувала країну від замерзання в 2015 році і саме завдяки йому додому були повернуті тисячі людей. Кофліктолог Владислав Мулик вважає, що Офіс президента повинен був вручити Медведчуку орден За порятунок країни.

Loading...

ВЛАДИСЛАВ МУЛИК КОНФЛІКТОЛОГ:

– Судячи з відео, Медведчук постійно був на телефоні з Новаком і Міллером, літав до них у Москву. У підсумку, в кінці жовтня 2014 року, було підписано досить вигідну газову угоду між Києвом і Москвою, яка врятувала Україну від дефіциту і холодних батарей.

Мабуть, в офісі президента хотіли використовувати ці плівки, щоб показати вплив Медведчука на державну політику, але вийшло, що Україні показали, як Медведчук врятував країну від замерзання.

Всім давно відомо, що саме Медведчук веде переговори з першими особами Російської Федерації з усіх важливих питань. І всі його домовленості закріплені на державному рівні владою України тих років – президентом Порошенком і прем’єр-міністром Яценюком. У розпорядженнях Кабінету міністрів по грудень 2014 року неодноразово говорилося про катастрофічний стан з постачанням електроенергії, а в постанові від 29 грудня уряд дозволив продаж електроенергії в Крим і Севастополь.

ОЛЕКСІЙ ПЛОТНІКОВ, ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ:

– Фактично лідер опозиції робить те, що повинна робити влада. При владі це не виходить, влада не здатна. Ні домовитися про обмін, ні домовитися про постачання газу, ні зробити інші кроки. І звичайно, з точки зору влади це конкурент, який працює на такому загальнодержавному рівні.

КИРИЛО КОВАЛЬЧУК, БЛОГЕР:

– Восени 2014 року Україна зіткнулася з дефіцитом електроенергії, вугільні склади були порожніми, країні загрожував блекаут і замерзання. Медведчук допоміг українській владі знайти рішення і домовитися з Кремлем – буде подвійна угода: Росія продає електроенергію Україні, але наша держава поставляє її в Крим. При цьому Росія працювала з Україною строго за ринковими цінами, без будь-якої вигоди для себе.

Заяви Бігуса про нібито існування фірми-прокладки при торгівлі електроенергією були спростовані владою обох країн ще в 2014 році. Контракт був укладений між державами.

На думку блогера, “плівки Бігуса” – це спроба прикрити корупцію Зеленського і Коломойського, звинувативши Порошенка і Медведчука. Адже 1 жовтня 2019 року Україна відновила Комерційний імпорт електроенергії з РФ. І Зеленський дозволив цей Імпорт для фірми-прокладки Ігоря Коломойського” Юнайтед Енерджі”, яка закуповувала в Росії дешеву електроенергію і продавала її в Україну за завищеними цінами. В цілому Коломойський перепродав електроенергії на 26 млрд гривень – майже мільярд доларів, пише блогер Кирило Ковальчук.

КИРИЛО КОВАЛЬЧУК, БЛОГЕР:

– Велику лепту в порятунок українців вніс саме Медведчук, який комунікував з Росією і ОРДЛО. А ось кого рятував Зеленський в 2019 році, так це Коломойського. Олігарха, який привів його до влади. Мабуть, це була плата за медійну підтримку Зе на виборах.

При цьому офіс Зеленського зі своїми “плівками” виглядає відверто смішно і убого. Адже якщо було б бажання знайти тих, хто наживається на торгівлі з Росією, Зеленський насамперед пішов би до Коломойського. Але тоді президенту довелося б пояснюватися, чому він своїм підписом схвалив цю “схему”.

Точно як же Медведчук домовився з ОРДЛО про постачання вугілля в Україні. І екс-президент Порошенко визнає, що це тоді було єдиним порятунком від блекаута. І звільнення утримуваних осіб не могло відбутися без лідера ОПЗЖ. Саме Віктор Медведчук на прохання Порошенка домовився про перший великий обмін полоненими між Києвом і ОРДЛО, який відбувся 26 грудня 2014 року за формулою “145 на 222”. Громадський діяч Олександр Потьомкін пише, що спроба дискредитувати Медведчука темою звільнення українців у “плівках Бігуса” виглядає особливо цинічно.

ОЛЕКСАНДР ПОТЬОМКІН, ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ:

– Так прикро читати, як команда Зеленського використовує тему звільнення українців у спробі дискредитації лідера опозиції Віктора Медведчука. Здається, ці люди стали забувати, що Медведчук особисто звільнив 493 людини і привіз їх в Україну. Саме завдяки його участі додому до родин повернулися понад півтори тисячі осіб. Понад півтори тисячі людей-чуєте ці цифри? Тисячі українських сімей завдяки Медведчуку знову знайшли душевний спокій.

Навіть екс-президент Порошенко змушений був визнати, що саме лідер опозиції виявився найбільш ефективним у переговорах щодо обміну полоненими. Зараз ми бачимо ситуацію, в якій Офіс президента повністю блокує будь-які можливості повернути українців додому. З їхньої вини чотири жінки, яких в ОРДЛО були згодні передати Медведчуку, вже п’ятий місяць залишаються в ув’язненні.

ПЕТРО ТІГУНОВ, ПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІТИК:

– У Медведчука було реально, що показати: ось це я звільнив, там я домовився, там такі є варіанти, такі, давайте щось робити. І у нього виходило. І це очевидно викликало таку реакцію нервозності і ревнощів з приводу того, що є ось ті, хто може це робити, а нам теж потрібно щось показувати, а у нас нічого не виходить, тому що ми самі не знаємо, що робити. Я думаю, що це основні причини саме такого розвитку подій.

Експерти впевнені, “плівки Бігуса” ще раз показали – Віктор Медведчук діє виключно в правовому полі і в інтересах народу України. Сильно контрастує з діяльністю президента Зеленського. І саме це-єдина причина репресій проти лідера ОПЗЖ.

Джерело: Народна Правда
загрузка...