Трійця 2021: що повинно бути на столі в цей день

На Трійцю готують страви з різноманітною зеленню

Трійця 2021: що повинно бути на столі в цей день
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

20 червня християни вшановують Пресвяту Трійцю : Отця, Сина і Святого Духа. У народі цей день називають Трійця. Оскільки це свято відзначають через 50 днів після Великодня, звідси і ще одна назва свята – П’ятидесятниця. Традиційно свято відзначали в колі сім’ї і близьких людей за обіднім столом, головним частуванням завжди був коровай, пиріжки з зеленню і м’ясні страви.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА.

Традиції Трійці пов’язані з відродженням життя. Люди прикрашають будинки зеленими гілками дерев і запашними травами, які символізують все живе на землі. Зіллям і квітами прикрашають храми.

Трійця-2021: красиві привітання зі святом
Трійця 2021: що українцям варто знати про свято
Зелені свята +2021: коли і як відзначати
Трійця 2021: історія, традиції, прикмети і звичаї свята
Ворожіння на Трійцю і Духів день: обряди на любов і заміжжя

На Трійцю можна їсти все. Тому свято відзначали за обіднім столом, в колі сім’ї і близьких людей. Головним частуванням завжди був коровай. Також основними стравами були пиріжки і м’ясні страви.

Скатертина, якої застеляли святковий стіл в Трійцю, зберігали з вірою, що вона здатна залучати заможних женихів або працьовитих наречених.

Якщо вранці винести і покришити свіжу випічку на місто, можна таким чином задобрити духів покійних родичів, щоб ті піклувалися про живих в засвічення.

У народі вірили, якщо посвататися на Трійцю і одружитися на Покрову (14 жовтня), то сімейне життя буде довгим і щасливим.

Не варто братися за прибирання будинку. Це роблять перед святом. Прання та шиття – забороняється.

Не рекомендується на Трійцю ходити на цвинтар. Для цього є спеціальний день – Троїцька Батьківська п’ятниця – напередодні.

Не можна купатися, щоб не залоскотали русалки. Забороняється робити віники з гілок дерев, будувати дерев’яні паркани. Тобто, використовувати природу в корисливих цілях.

На Трійцю дівчата ворожили, жінки збирали цілющі трави для лікування на весь рік. Рослини, зібрані в цей день, – потужний оберіг і ліки від багатьох хвороб. Ще виготовляли талісмани і обереги для всіх членів сім’ї.

Чоловіки і хлопці організовували місцеві гуляння.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА розповідала про народні прикмети і ворожіння, пов’язаних зі святом Трійці . Народні повір’я найчастіше стосуються молодих дівчат, які ще не вийшли заміж.

Джерело: Народна Правда