Бойовики “ЛНР” заявили, що провели “слідчі дії” з Протасевичем: реакція України

Бойовики “ЛНР” заявили, що провели “слідчі дії” з Протасевичем: реакція України
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Бойовики “ЛНР” заявили, що нібито провели “слідчі дії” з заарештованим у Білорусі опозиційним журналістом Романом Протасевичем.

Як заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, Україна вважає це зближенням Білорусі з Росією і вимагає пояснень, передає РБК.

Loading...

“За дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби посольство України в Мінську звернулося до білоруської влади надати офіційні пояснення”, – сказав він.

На думку чиновника, повідомлення про проведення “слідчих дій” в Білорусі потрібно розглядати в контексті спроб РФ надати підлеглим їй бойовикам “хоч якийсь псевдосуб’ектності”.

“Це лише підтверджує, що операція з примусовою посадкою літака Ryanair і затриманням Романа Протасевича розіграна за російським сценарієм. Росія не втрачає шансу позбавити Білорусь суверенітету і максимально її затягнути в свою геополітичну порядку денного”, – підкреслив представник МЗС.

Так, подібне зближення Білорусі з Росією посилює ризики для України.

“І воно буде враховано при прийнятті нашою державою подальших рішень щодо захисту інтересів національної безпеки”, – додав Ніколенко.

Як ми вже розповідали раніше, журналіст Роман Протасевич, якого затримали в Мінську, в черговий раз заявив на камеру про те, що свідчення він нібито давав не під тиском.

Тим часом, батьки білоруського опозиціонера Романа Протасевича звернулися до канцлера Німеччини Ангелі Меркель. Вони просять допомогти звільнити сина і зупинити Олександра Лукашенка.

Джерело: Народна Правда
загрузка...