Про що говорили Байден і Путін на зустрічі: коротке резюме

Про що говорили Байден і Путін на зустрічі: коротке резюме
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Новини

Переговори Байдена і Путіна, сьогодні, 16 червня, у вузькому форматі тривали приблизно дві години, потім саміт продовжився в розширеному форматі.

Loading...

По закінченню зустрічі, обидва президенти виступили перед журналістами з підсумковими заявами про результати саміту. Розповідаємо про основні теми, які обговорювали Путін і Байден.

Путін про Україну

Путін підтвердив журналістам, що тема України обговорювалася, але, за його словами, чи не докладно.

“Наскільки я зрозумів президента Байдена, він згоден з тим, що в основі врегулювання на південному сході України повинні лежати Мінські угоди”, – заявив президент РФ.

Також за його словами, тема вступу України в НАТО “зачіпалася мазком” і “тут нічого обговорювати”.

А також, Путін в черговий раз заявив про “держперевороті” в Україні в 2014 році і згадав про екс-президента Віктора Януковича, який “був готовий відмовитися від влади”.

Байден про Україну

Байден також підтвердив, що на саміті обговорювалася ситуація в Україні. Він заявив про підтримку територіальної цілісності України. Також на зустрічі обговорювалася реалізація “Мінська”. За словами Байдена, Путін йому не перечив, але розбіжності були.

Путін про відносини між країнами

Путін заявив, що не отримав від Байдена запрошення відвідати Білий дім. При цьому він додав, що і сам не запрошував президента США до Росії.

Зустріч з Байденом Путін назвав результативною, предметною, конкретною, а основними темами, які були порушені були: стратегічна стабільність, торговельні відносини, регіональна безпека і кібербезпека.

В ході зустрічі, лідери домовилися про повернення послів в країни. А говорячи про “червоних лініях” Путін зазначив, що до того, щоб “докладно розставляти акценти і щось ділити не дійшли”.

Байден про відносини між країнами

В ході спілкування зі ЗМІ Байден, кілька разів повторив, що під час переговорів сторони не озвучували якісь конкретні загрози. А журналісти запитали президента США, чому час саміту склало всього три години, а не 4-5, як передбачалося. Байден на це відповів, що перспектива поліпшення відносин між країнами є, але все відразу не вирішиться і “потрібно подивитися 3-6 місяців, підійшли ми до нових стратегічним переговорів”.

Як ми вже розповідали раніше, відмова від спільної прес-конференції президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна було умовою Білого дому.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...