Трійця в 2021 році відзначається 20 червня (дата свята залежить від дати Великодня). Це велике релігійне свято, що нагадує про три відомих іпостасях Всевишнього – у вигляді Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Святого Духа, і вважається одним з найважливіших в православній традиції.
НАРОДНА ПРАВДА розповідає про народні прикмети і ворожіння, пов’язані з цим днем.
Напередодні Трійці в будинок несуть зелень, букети лугових квітів. У різних куточках України житло на Зелені свята прикрашають гілками клена і липи, листям лопуха, м’яти і папороті, чебрецем, любисток і волошками.
Трійця-2021: красиві привітання зі святом
Трійця 2021: що українцям варто знати про свято
Зелені свята 2021: коли і як відзначати
Трійця 2021: історія, традиції, прикмети і звичаї свята
Ворожіння на Трійцю і Духів день: обряди на любов і заміжжя
У день Трійці віруючі люди також намагаються бути присутніми на богослужінні в церкві. Прийнято святити зелень, яку потім не викидають, а прикрашають будинок, щоб берегти житло від злих сил.
Трійця: прикмети
Багато народні повір’я стосуються молодих дівчат, які ще не вийшли заміж.
- Одружитися на Трійцю не можна – в дні великих церковних свят вінчання заборонені.
- У той же час, свататися в цей день – хороша прикмета. Вважається, що ті, хто посватається на Трійцю, а одружиться на Покрову, будуть щасливі в шлюбі.
- Якщо хлопець дівчину поцілує під березою на Трійцю – буде дівчина його дружиною.
- Якщо дівчина вмиється ранковою росою, то надовго збереже молодість і красу.
Погодні прикмети
- Дощ на Трійцю – хороша прикмета, буде багатий урожай.
- Потрапити під дощ – до добра і здійснення бажань.
- Хто побачить веселку – знайде здоров’я і багатство в майбутньому році.
Ворожіння на Трійцю
У минулі часи дівчата ворожили не тільки в день Трійці, а й за три дні до самого свята, в четвер. Називається в народі цей день Семик або Зелені Святки.
[Caption id = “attachment_135700” align = “alignnone” width = “699”] Напередодні Трійці дівчата йшли в ліс, нахиляли верхівки молодих берізок і сплітали з гілочок вінок – «завивали». В день свята дівчина приходила до своєї берізки. Якщо вінок розв’язався і зів’яв – хорошого чекати не доведеться. Якщо залишився колишнім – буде весілля і достаток у домі. Щоб суджений наснився, клали березові гілочки під подушку. [/ Caption]
Ворожіння на вінках. Дівчата плели вінки і йшли з ними до річки. Руками їх з себе не знімали, а нахилялися так, щоб сам впав з голови на воду.
- Вінок пливе рівно – життя буде спокійною і доброю;
- пливе, але під водою – до хвороби;
- гойдається на хвилі – до бурхливого життя;
- розпався – до розставання;
- швидко зник з поля зору – наречений живе в чужих краях;
- затримався біля берега – до наступної Трійці змін не чекай;
- тоне – до біди.
Ворожіння на ланцюжку. Перед ворожінням необхідно сходити до церкви, одягнувши на себе ланцюжок, поставити свічку за здоров’я всіх недоброзичливців і принести пожертву. По приходу додому порахувати кількість ланок на ланцюжку три рази. Якщо випало парне кількість – бажання здійсниться, непарне – від його втілення варто відмовитися. Після ланцюжок заборонено носити протягом трьох днів.
Ворожіння на кільцях. Для ворожіння потрібні чотири колечка. Покладіть їх в миску з пшеницею так, щоб їх не було видно. На кожне кільце загадайте бажання і тягніть перше, що попадеться.