Ціна іпотеки в Україні падає: скільки зараз коштує кредит на житло

Ціна іпотеки в Україні падає: скільки зараз коштує кредит на житло
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Середня ефективна ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку в Україні в квітні 2021 року впав до 13,5% в порівнянні з 14,0% в березні, а на первинному – зберігалася на рівні близько 17,4%.

Ефективні ставки включають номінальну, а також всі супутні витрати позичальників і розраховуються на весь термін кредиту.

Loading...

Відповідні дані опублікував Національний банк України (НБУ), посилаючись на опитування серед комерційних банків.

В цілому за перші чотири місяці року банки видали 2808 іпотечних кредитів на загальну суму майже 2,2 млрд грн. У порівнянні з минулим роком, нове іпотечне кредитування більш ніж подвоїлося за кількістю договорів та майже потроїлася в грошовому вимірі.

Зростання іпотечного кредитування відбувається в основному за рахунок кредитів на придбання житла на вторинному ринку нерухомості. Частка укладених іпотечних договорів на покупку житла на вторинному ринку в квітні склала 87% від усіх виданих кредитів.

Середній розмір кредиту на покупку житла продовжує рости і в квітні він склав 791 тисяч гривень.

Середній розмір нового іпотечного кредиту на покупку первинної нерухомості в звітному місяці склав 925 тисяч гривень, вторинної – 771 тисяч гривень.

Як ми вже розповідали раніше, банки відмовляють людям у реструктуризації валютних кредитів, незважаючи на набуття чинності закону №1381-ІХ.

А тим часом, уряд хоче повернути частину заробітчан, обіцяючи їм кредити для відкриття власного бізнесу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...